Kırşehir’de uzun yıllardır faaliyet gösteren Aga İnşaat’ın sahibi Adem Adalı, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kırşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Kent Park Botanik Cafe’de yazılı ve görsel basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında aday adaylığını açıklayan Adem Adalı, “Koltuk için değil, hizmet için adayım” dedi.

“BU ŞEHRİN SORUNLARINI BİLİYORUM”

“İstanbul’da büyük şehrin vermiş olduğu tüm zorlukları yaşadım” diyen MHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Adem Adalı, “Şehrimizin bütün sorunlarına hakimim. Bu zorluklar içinde bulunun ve özellikle trafik, çocukların okul ve eğitim durumları, yaşam standartları,kamudan alınabilecek hizmetler,ulaşım imkanları,park-bahçeler, sosyal tesisler ile ilgili çok geniş tecrübelere sahip oldum.Belediye hizmetlerinin alt yapı sıkıntılarını yapılan ihbar ve şikayetler neticesinde çok iyi tecrübe ettim” diye konuştu.

“BELEDİYEDEKİ MEVCUT YAPIYI DEĞİŞTİRECEĞİM”

Başkan seçildiği takdirde belediye sistemini değiştireceğini söyleyen Adalı, “Şayet Başkan olduğum takdirde tüm bu birikimlerle belediyedeki hantal yapının değişmesi gerektiğini ve belediyeden gereken hizmetin alınamadığını gördüm. Çocuk oyun alanlarının ve gençlerin spor sahalarının eksikliğini gördüm.Belediye hizmetlerinde adil bir tutum olmadığını, çokça taraf tutulduğuna şahit oldum.ŞehirciIik anlamında çok büyük eksiklikler gördüm.Şehrimizde iş imkanının olmadığını 1870 yılında kurulan şehrimizin bir türlü büyüyemediği gibi sürekli göç verdiğini gördüm. Bu nedenle 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak bir iş projesi ile geleceğiz.BeIediyemizin alt ve üst yapısını hazırlayarak bedelsiz olarak vermek suretiyle organize sanayi bölgesinde yapımını sağlamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Yerel seçimlerde 81 il ve ilçelerimizi  AK Belediyecilikle buluşturacağız” “Yerel seçimlerde 81 il ve ilçelerimizi AK Belediyecilikle buluşturacağız”

ADEM ADALI KİMDİR?

            Adem Adalı kendisini de şöyle tanıttı:

“1959 yılında Kırşehir'in İğdecik Köyü’nde doğdum. 5 nüfuslu bir ailenin ikinci dünyaya gelen çocuğuyum. İlkokulu İğdecik'de, ortaokulu Cacabey Ortaokulu'nda,lise eğitimimi ise Kırşehir Ticaret Lisesi'nde başlayıp Ankara Aydınlıkevler Lisesi'nde tamamladım. AnadoIu Üniversitesi mesleki bölüm önlisans mezunuyum. 1982 yılında askerlik görevimi Diyarbakır'da tamamladım. Memleketim olan Kırşehir'e döndüğümde 1983 yılında Hülya hanım efendiyle evlendim. 2 kız 1 erkek çocuk babasıyım. 2 kızım öğretmen, oğlum ise gardiyan olarak çalışmakta. İlk evlendiğim yıllarda işim olmadığı için pazarcılık yaptım. CanIı hayvan ticareti ile uğraştım. Daha sonra 1985 yılında Emniyet Teşkilatına girdim. Samsun'da göreve başladım. Çeşitli il ve ilçelerde görev yaptım. 2014 yılında emekli olarak Kırşehir'e geri döndüm. İstanbul'da çalıştığım yıllarda samimi bir dostumla ortak olarak onun adına yürüttüğümüz inşaat, emlak ve oto alım satım işleri ile uğruşıyorum. Görevim icabı ve uğraştığım ticaretle ilgili sürekli halkın içinde vatandaşla iç içeydim.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)