2024 yılına sayılı günler kala yılbaşını evde geçirmek isteyen vatandaşlar soluğu kuruyemişçilerde ve marketlerde alıyor.

İl İstihdam Kurulu toplandı İl İstihdam Kurulu toplandı

Artan hayat pahalılığı nedeniyle bu yılı yeni yıl gecesini dışarıda geçirmeyi planlayamayan vatandaşlar yeni yıla ailesiyle birlikte geçirecek.

Yılbaşı gecelerinin olmazsa olmazı olan kuruyu yemiş adeta el yakıyor.  Kırşehir Cacabey Meydanı üzerinde bulunan Kurukahveciler çalışanı Kemal Yılmaz, kuruyemiş fiyatlarından bahsederek gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

                “Yılbaşını evde geçirmek isteyen vatandaşların çoğunluğu bu sene daha fazla olduğunu görüyoruz. Çünkü son bir kaç gündür işlerimizde bir yoğunluk var. Malum fiyatlarda eskisi gibi değil. O

yüzden vatandaşlar canları her istediğinde yiyemedikleri kuruyemişi özel günlerde yemeye çalışıyor. Fiyatlarda yüksek olduğu için azar azar çeşitli ürünlerden almaya çalışıyorlar. Bizde vatandaşlarımızın verdiği paraya değmesi amacıyla en kaliteli ürünleri mağazamızda satıyoruz. Daha öncelerinde kilo kilo alınan karışık kuruyemişin fiyatı bugünlerde 350-450 bazında değişirken, Antep fıstığı 580-640 civarında.Bunların yanı sıra çekirdeğin kilosu 120, fındığın kilosu 400, kaju ve bademin fiyatını ise 400 liradan müşterilerimize sunuyoruz. Tüm hemşehrilerimizin yeni yılını da sizlerin aracılığıyla kutluyor, 2024'ün hepimize sağlık mutluluk getirmesini diliyorum. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Fahrettin Toker