Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı:

 

"KURSLAR, BİR HAFTALIK TATİLDE

AÇIK OLMAYA DEVAM EDECEK"

Bu kapsamda Malatya'da 3 Nisan itibariyle merkez ve tüm ilçelerde eğitim öğretime başlandığını dile getiren Özer, yine Kahramanmaraş'ta 10 Nisan itibariyle merkez ve ilçelerdeki tüm okullarımızda eğitim öğretimin başladığını aktardı.

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı

Özer, şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak en önem verdiğimiz öğrenci grubumuz LGS'ye girecek 8. sınıflar ve YKS'ye girecek, üniversite sınavına girecek olan 12. sınıflar. Bakanlık olarak, 6 Şubat tarihinden itibaren destekleme ve yetiştirme kurslarını devreye sokarak bu öğrencilerimize özel ihtimam gösterdik, kaygıya düşmemeleri için ve sınavlara hazırlanmalarıyla ilgili ve şu an geldiğimiz noktada tüm bölgede yani 10 ilimizde 3 bin 450 tane destekleme, yetiştirme kurs noktasında bu çocuklarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 145 bin öğrencimiz mevcut olarak bu kurslardan yararlanıyor. Bu bir haftalık tatilde bu kurslarımız kapanmayacak, açık olmaya devam edecek."

Bakan Özer, eğitimin normalleşmesi noktasında katkı sunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AFAD Başkanı Yunus Sezer'e ve depremden etkilenen illerin valileri ile bölgede görev yapan valilere, kaymakamlara teşekkür etti.(ORDU, AA)

Editör: İlknur öncü