39 kilo 400 gram esrar ele geçirildi 39 kilo 400 gram esrar ele geçirildi

Kızılırmak'ın en coşkulu ve bol aktığı Hirfanlı Baraj Gölü'nün su tutma hafzasının başında yer alan Kesikköprü, doğal güzellikleri ile turistlerin en uğrak bölgesi haline gelmeye devam ediyor.

Kırşehir merkezine 21 km uzaklıkta bulunan Kesikköprü, doğal güzellikleri ve tarihi köprüsü ile turistlerin ilgisini çekiyor. Kızılırmağın en coşkulu ve bol aktığı Hirfanlı Baraj Gölü’nün su tutma hafzasının hemen başında yer alıyor. Kızılırmak'ın hemen yanından geçen nehir, güneyde genişleyerek küçük adacıklar oluşturuyor ve birçok su kuşuna ve deniz canlılarına barınak ve beslenme alanı sağlıyor. Nehir, Kesikköprünün güneyine doğru kavisler çizerek adeta menderes görünümü alıyor ve yeşil dokulu sazlıklar, söğüt ağaçları, bağ ve bahçelerin sağlı yollu takip ettiği manzaralar sunuyor.

Hemen yanında, Anadolu Selçuklu Sultanı Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1248 yılında yaptırılan tarihi bir köprü yer alıyor. Tarihî İpekyolu güzergahında bulunan köprü, Konya ve Kırşehir'i birbirine bağlamak için yapılmış 400 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde, 13 gözlü olup gözleri sivri kemerli. Köprü, zaman içinde onarım görmüş ve en son 2004 yılında tamir edilerek koruma altına alındı. Kızılırmak bölgesi, tarihi yapısı nedeniyle turizm sezonunda turistlerin uğrak yeri haline geldi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)