Kırşehir'de yüzlerce emeklinin yakından takip ettiği maaş zammı teklifi TBMM'ye mi geliyor? Kırşehir'de emekliler, yapılan son zammı beğenmeyerek eleştirilerde bulunmuştu. Yapılan eleştirilerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla emeklilere de seyyanen zam uygulaması yapılacağı konuşulmuştu. Kırşehir'de emekliler yapılması planlanan seyyanen zam sonrası derin bir nefes aldı.

Memura yapılan 8 bin 77 liralık seyyanen zam sonrası bir beklentiye giren emekliler için yeni bir çalışma üzerinde duruluyor. İddialara göre seyyanen zam, en düşük maaşın 10 bin TL'ye yükseltilmesi ve primi daha çok olana daha fazla maaş verilmesini isteyen emeklilerle ilgili düzenlemenin Ekim'de Meclis'e geleceği konuşuluyor.

Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 16 Eylül 2023 güncel çeyrek altın fiyatları Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 16 Eylül 2023 güncel çeyrek altın fiyatları

EMEKLİNİN EN DÜŞÜK MAAŞI 7.500 TL'DE KALDI
Temmuz'da yüzde 25'lik zammı kök maaşa göre alan emeklilerin bir bölümünün maaşları artmadı. öncesi 5.500 TL'den 7.500 TL'ye çıkan en düşük emekli maaşı Temmuz'da da 7.500 TL'de kaldı. Bu durum Kırşehir'de yüzlerce emeklinin tepkisini çekerken, hükümet düzenleme sinyali vermişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YIL SONUNU İŞARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Emekliler noktasında yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu. Memura, işçiye ve emekliye bütçe şartlarını zorlayarak yapabileceğimiz en iyi zammı yaptık. Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğimize dair söz verdik ve şu ana kadar da ezdirmedik" demişti.

YENİ DÜZENLEME EKİM'DE
Memura yapıla  zamla en düşük memur maaşı 22 bin TL'ye çıkarıldı. Bu gelişme sonrası emeklilerde de seyyanen zam beklentisi oluştu. Bir süredir hükümetin gündeminde olan çalışma Kabine toplantısında da masaya yatırıldı. Emekliler seyyanen zammın yanında,primi daha çok olana daha fazla maaş verilmesi ve en düşük maaşın 10 bin liraya çıkarılmasını istiyor. Söz konusu çalışmanın ekim ayında Meclis'e gelmesi bekleniyor. Kırşehir'de emeklilerin merakla beklediği seyyanen zam oranı Ekim ayında verilecek mi? (HABER: FAHRETTİN TOKER)