HAYDİ KIRŞEHİR… ESNAF BAYRAMI’NA HAYDİ KIRŞEHİR… ESNAF BAYRAMI’NA

“Kırşehir Çiğdem”in köşe yazarlarından eğitimci-yazar Emin Salman, 9. Kitabı “Seni Usulca Sevmiştim”i kitapseverlerle buluşturdu.

“Seni Usulca Sevmiştim” adlı deneme kitabı Liman Yayınları tarafından hazırlandı. 2007 yılında öğretmenlikten emekliye ayrıldıktan sonra kitap yayınlarına ağırlık veren Emin Salman, 2006 yılında “Uzaktan Gelen Ses”, 2007 yılında “Yaşam İncelince”, 2010 yılında “Sessiz Bir Veda”, 2014 yılında “Soğuk Bir Güz Günü”, 2020 yılında “Cele”, 2022 yılında “Meçhul Kadın, Meçhul Adam” ve “Baharın Çığlığı” ve 2023 yılında “Ruhumun Yaraları” kitaplarını yayınladı.

Emin Salman, son yayınladığı 9. kitabı “Seni Usulca Sevmiştim”in kapağında,

“Yabancılar birbirine benziyordu. Kadınlarla erkekleri ayırt etmek o kadar zordu ki!..konuşmaları, gülmeleri, sevinçleri, öfkeleri, kızgınlıkları ile benzeşmişlerdi. Çok ilginç değil mi? Ben farklılıkları ararken düşleriyle, hayalleriyle benzeşen insanların arasına düşmüşüm. Onlara benzemekten ürktüm. Kaybolmuşken, yeni bir kayboluşu göze alacak gücüm yoktu. Hayal kırıklığına uğrarken, senin gülümsemen” o yabacılar, sana yabancıdır” sözleri kulaklarımda çınladı. Nereden, nasıl bildiğini sorma gereği duymadan “haklıymışsın” sözleri dudaklarımdan sessiz bir söylence gibi döküldü.

Bu dünyada karşılıksız sevmek rezil bir şeydir. Acıyı yaşamayı baştan kabullenmektir. Sizi terk edeceğini bile bile birisini sevmenin acısı… Ya yüreğine damıtırsın, ya ruhunun derinliklerinde bir yere saklarsın. Her damıtmanın ve gizlemenin bir süre sonra yeniden ortaya çıkmasının yaratacağı acıyı, sızıyı peşinen omuzlarına yüklersin. Aşk hamallığı mı dersin, umutsuz bekleyişlerin gönül yarası mı_ her acının ve yaranın derinleşmesinin yarattığı hayal kırıklığı mı? ” ifadelerini kullandı.

“Kırşehir Çiğdem” Ga olarak 9. Kitabı olan “Seni Usulca Sevmiştim”i kitapseverlerle buluşturan köşe yazarımız Emin Salman’ı kutluyoruz. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)