Başkan Ekicioğlu: “Güzellikler Paylaşıldıkça Çoğalır”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 24 Ağustos 2023 Perşembe günü İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Altuntaş ve CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Doğrul ile birlikte, Bağbaşı Kültür Evi'nin ilk etkinliğinde genç çift Amine Ekinci ve Ali Osman Kılıç'ın düğününe katılarak mutluluklarına eşlik etti.

Başkan Ekicioğlu, Bizim Aile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yurt Ay Der) Başkanı Bayram Koç'a da kendisi gibi Yurt Ayder Üyeleri olan ve Devlet korumasında yetişen genç çift Amine Ekinci ve Ali Osman Kılıç ile kendilerini Bağbaşı Kültür Evindeki düğünde kendileriyle buluşturduğu için ayrıca teşekkür etti.

“Kültürel değerlerimizin yaşatılması bağlamında söz verdiğimiz Kültür Evleri'nin halkımıza hizmet vermesi yaptığımız projelerin de doğruluğunu gösteriyor” diyen Başkan Ekicioğlu şunları ifade etti:

“Hatırlanacağı üzere Temmuz ayında da Kuşdilli Mahallesi Pelin Yüksel Kültür ve Taziye Evi de faaliyete geçerek mahalle halkımıza hizmet vermeye başlamıştı.

Göreve geldiğimizde söz verdiğimiz projelerimizden olan Kültür Evlerinin faaliyete geçmesi bizleri de mutlu ediyor.

Biz Kültür Evlerini modern bir kentin olmazsa olmazlarından olarak düşünüyor ve kent yaşamı için önemsiyoruz.

Hüseyin Çakmak’ın ablası vefat etti Hüseyin Çakmak’ın ablası vefat etti

Biz Kırşehir Belediyesi olarak halkımızın düğün, nişan, sünnet gibi kültürel faaliyetleri ile taziyelerinin kent kimliğini bozan ortamlardan kurtularak, taahhüt ettiğimiz ve yaptığımız Kültür ve Taziye Evlerinde, bilinen adreslerde sıhhatli bir şekilde faydalanmasını planlıyoruz.

Kültür Evleri olarak mahallelilerimizin kültürel faaliyetlerini sürdürebilecekleri; hem cenazelerde taziye evi olarak hem de düğünlerde kullanılacak; aynı zamanda çok amaçlı kültürel faaliyetler için de kullanılabilecek bir alanı hazırladık. Kırşehir’imize hayırlı olsun.”(HABER MERKEZİ)