SALON: Kındam Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı**, Abdurrahman Ayabay**

MASA HAKEMİ: Burhan Başpınar*

KIRŞEHİR SPOR LİSESİ: İncisu Özkan**, Rahime Yaviç**, Sevgi Gültekin**, Elif Efsa Ekici**, Mobina Sabbaagh**, Solmaz Çelik**, Çiğdem Koç**, Dila Çoban**, Sırma Demirkula**, Medine Öcalan**, Sultan Nur Yağız**, Damla Şeyma Toprak**

HAYRİYE KIMÇAK AND. LİSESİ: Azra Altıparmak**, Ebrar Ata**, Rümeysa Kozanhan**, Tuana Su Tuna**, Bersu Güzel**, Seval Ekici**, Rümeysa Akdemir**, Esma Ünsal**, Ayşegül Kurt**

İLK YARI SONUCU: 4-0 ( Kırşehir Spor Lisesi)

MAÇ SONUCU: 4-0 (Kırşehir Spor Lisesi)

GOLLER: Sevgi Gültekin, Çiğdem Koç (2), İncisu Özkan (Kırşehir Spor Lisesi)

TOPLAM 2 grup halinde 6 okulun katılımıyla gerçekleştirilen Liselerarası genç kızlar Futsal İl Birincisi belli oldu. A Grubu’nda 2’de 2 yapan ve yarı finalde Fatmatüz Zehra İmam Hatip’i 5 golle geçen Spor Lisesi, final maçında da güçlü rakibi Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi’ni 4 golle geçerek yenilgi yüzü ve kalesinde gol görmeden şampiyon olmayı başardı.

Liselararası genç kızlar futsal il birinciliği sona erdi. Final maçında Spor Lisesi ile Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.

Kındam Spor Salonu’nda oynanan Murat Yağlı, Abdurrahman Atabay ve Burhan Başpınar’ın0 birlikte karşılaşmaya iyi bir oyunla başlayan Spor Lisesi, ilk dakikadan itibaren rakip kalede önemli pozisyonlar yakalarken, Sevgi Gültekin ile 1-0 öne geçti.

Öne geçmenin vermiş olduğu moralle ataklarını sıkılaştıran Spor Lisesi, Çidem Koç (2) ve İncisu Özkan’ın golleriyle ilk 15 dakikayı 4-0 önde tamamladı.

İlk yarıyı 4 golle farklı skorda önde olmanın vermiş olduğu moralle rakip kalede fazla pozisyonlar bulan taraf Spor Lisesi olurken, maçı da ilk yarıda attığı 4 golle kazanan Spor Lisesi, Kırşehir’de düzenlenen Liselerarası Genç kızlar futsalda şampiyon olmayı başardı.

Grubumuzda 20 sarı, 1 kırmızı kart çıktı… Grubumuzda 20 sarı, 1 kırmızı kart çıktı…

Karşılaşmanın ardından şampiyon olarak ilimizi Okul Sporları Futsal Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkı elde eden Spor Lisesine madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik verdi.

Final maçında güçlü rakibine kaybederek il 2’ncisi olan Hayriye Kımçak Anadolu Lisesine madalyalarını ve 2.lik kupasını Kırşehir Spor Lisesi Okul Müdürü Hakan Vahapoğlu verdi.

Madalya ve kupa töreni sonra 3 derece yapan takımlar karşılaşmalara av sahipliği yapan Kındam Spor Salonu’nda günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)