SALON: Kındam Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı**, Abdurrahman Atabay**

SAYI HAKEMİ: Osman Köksaldı*

KIRŞEHİR OSB: Duygu Nur Kaygusuz**, Nisa Nur Kaygusuz**, Aleyna Bodur**, Sıla Biçer**, Hatice Çal**, Medine Yücesan**, Aleyna Yüksek**

FATMATÜZ ZEHRA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ: Rabia Çetin**, Sıla Bektaş**, Rümeysa Daşdelen**, Rukiye Çimen**, Yağmur Can**, Zeynep Gül Tahan**, Rümeysa Duran**

İLK YARI SONUCU: 2-0 (Kırşehir OSB)

MAÇ SONUCU: 8-0 (Kırşehir OSB)

GOLLER: Nisa Nur Kaygusuz (7), Aleyna Yüksek (Kırşehir OSB)

Liselerarası genç kızlar Futsal (Salon Futbolu) İl Birinciliği 3’üncülük 4’üncülük maçında Kırşehir OSB ile Fatmatüz Zehra karşı karşıya geldi. Maçı 8-0 gibi oldukça farklı bir skorla kazanan Kırşehir OSB il 3’üncüsü olmayı başardı.

Yarı final maçında Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi’ne tek golle yenilen Kırşehir OSB ile diğer yarı finalde Spor Lisesi’ne 5-0’lık skorla mağlup olan Fatmatüz Zehra İmam Hatip Lisesi karşı karşıya geldi.
Kındam Spor Salonu’nda oynanan ve Murat Yağlı, Abdurrahman Atabay ve Osman Köksaldı’nın birlikte yönettiği maça oldukça etkili başlayan Kırşehir OSB, iyi futbol oynadığı ilk 15 dakikalık zaman diliminde Nisa Nur Kaygusuz’un golleriyle devreyi 2-o önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2.yarısında da etkili futbolunu sürdüren ve rakip alanda daha fazla görülen taraf olan Kırşehir OSB, Nisa Nur Kaygusuz (5) ve Aleyna Yüksek’in golleriyle karşılaşmadan 8-0 gibi çok farklı bir skorla galip gelerek, Kırşehir’de düzenlenen Liselerarası genç kızlar Futsalda il 3’üncüsü olmayı başardı. Fatmatüz Zehra İmam Hatip Lisesi ise İl 4’üncüsü oldu.

Karşılaşmanın ardından İl 3’üncüsü olan Kırşehir OSB’ye madalya ve kupasını Beden Eğitimi Öğretmeni Gürkan Alkan verirken, il 4’üncüsü olan Fatmatüz Zehra İmam Hatip Lisesi’ne ise 4’üncülük kupasını Kındam Spor Salonu Amiri ve Antrenör Gülseren Kılıç verdi.

Garip geldin, garip gidiyorsun Kırşehir'im... Garip geldin, garip gidiyorsun Kırşehir'im...

Madalya ve kupa töreni sonra 3.ve 4.olarak derece yapan takımlar karşılaşmalara av sahipliği yapan Kındam Spor Salonu’nda günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)