Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ürünlerini sergiledi Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ürünlerini sergiledi

Kırşehir Belediyesi 2. Kitap Günleri’ne okurlar büyük ilgi gösteriyor

 

KİTAP GÜNLERİ DOLU DOLU GEÇİYOR

28 Nisan 2023 Perşembe günü kapılarını okurlara açan Kırşehir Belediyesi 2. Kitap Günleri’ne halkın ve öğrencilerin ilgisi büyük oluyor.

Kitap Günleri’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP ve İYİ Parti milletvekili adayları ve Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin il başkanları ile birlikte, kitap kurtlarının heyecanla bekledikleri ve birbirinden değerli yazarları ağırlandığı 2. Kitap Günleri'nin açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Ekicioğlu, açılışta yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“Kırşehir Belediyesi olarak, Kitap Günlerini Kırşehirli kitapseverler için organize ederek ilimizde ihtiyaç duyulan bir organizasyonu devam ettirmenin gururunu yaşıyoruz. Kitap okuma alışkanlığı ve okuma oranının yüksek olduğu tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizde okurların yayınevleri aracılığıyla kitaplarla ve yazarlarla buluşması beklenen bir durumdu ve biz de Kırşehir Belediyesi olarak bu kapsamda Kırşehir Kitap Günlerini organize ettik. 2-14 Aralık 2021 tarihleri arasında yaptığımız ve büyük ilgi gören Kitap Günlerinin ardından geçtiğimiz yıl 13-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında organize ettiğimiz Kırşehir Belediyesi Kitap Günleri bu yıl çok sayıda yayınevi ve yazarın katılımıyla 28 Nisan-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında Kırşehirli kitapseverlerle buluşacak. Özellikle gençlerimiz, ilköğretim ve lise öğrencilerinin kitapların sıcaklığını da hissetmeleri açısından bu tür fuarların önemini biliyor ve bu kapsamda organizasyonların devamlılığını sağlamak istiyoruz.

“Kırşehir Kitap Günleri kapsamında fuarın organizasyonunda ve Kırşehirli hemşehrilerimizle buluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü Kırşehirli kitapseverler eksikliği hissedilen bir organizasyonla kitaplara doğrudan ulaşma şansını yeniden bulmuş olacaklar. Bu tür fuarlar kültürel gelişimimiz ve kültürün gelecek kuşaklara aktarımı noktasında büyük önem taşımaktadır. Söz konusu olan kitapsa bunun önemi daha da artmaktadır. Bu yıl da tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu Gümleri kapsamında 100 yayınevi, 60 stant ve 30 yazar Kırşehir Belediyesi 2. Kitap Günleri süresi boyunca kitapseverlerle buluşacak. Buradan tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi fuara katılmaya ve en az bir kitap almaya davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)