Kırşehir'de kış hazırlıkları aralıksız devam ediyor. Yaklaşan kış mevsimi öncesinde Kırşehirli kadınlar imece usulü ile kış hazırlıklarını devam ettiriyor.

Kış mevsimi öncesi başlayan hazırlıklar kapsamında yufka ekmek, kuru börek, mantı, makarna, erişte olarak tüketilecek kuru yufkaları hep birlikte açan ve kullanım amacına uygun olarak kesen kadınlar daha sonra bu yufkaları odun ateşinde sac üzerinde pişiriyor.

Mahalledeki birçok kadının bir araya gelerek yaptığı çalışmaların ardından birden fazla evin ihtiyacı hazırlanırken, sacda pişen yufkalar itinayla istiflenerek uygun şekilde depolanıyor.

Kırşehir halkından özür dileyerek geri adım attı Kırşehir halkından özür dileyerek geri adım attı

Kırşehir'de ev hanımlarının hazırladığı kışlık yufka ekmek hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Ev hanımlarının kışlık telaşı imece usülü ile devam ediyor. 

Geçtiğimiz aylarda konserve yapan, sebzeleri kurutup, mevsiminde yetişen meyvelerden reçel kaynatan Kırşehirliler, salça kaynatıyor ve yufka ekmek yapmaya başladı.

Mantı ve erişte de kesen hanımların en büyük talebi kışın olmazsa olmazlarından birisi olan yufka ekmek yaparak hazırlamak. (HABER: FAHRETTİN TOKER)