Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun dışında kimse takıma maddi destek vermiyor, yeşil-beyazlı ekibimiz üzerinden siyaset yaparak 5 yıldır yaptıkları yanlışlıklara devam ediyorlar!

 KIRŞEHİRSPOR’DA SESSİZLİK ENDİŞESİ!

         Yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle 5 yıl mücadele ettiği TFF 2. Lig’ten 3. Lig’e düşen Kırşehirspor’da transferde her hangi bir çalışmanın olmaması taraftarları endişelendiriyor.

         Geçtiğimiz 22 Mayıs’ta yapılan olağan genel kurulda yönetime hiç kimsenin talip olmaması nedeniyle yeniden Başkan seçilen Çağatay Han Torun ve oluşan yeni yönetim kurulunda sessizlik sürüyor.

         Başkan Torun ve Yardımcısı Mehmet Işık’ın kulüpten alacağını henüz alamamasına rağmen takımın ortada kalmaması ve kayyuma gitmemesi için yeniden takımı aldıkları biliniyor. Hatta Başkan Torun ve ekibi takıma talip olanlar çıkması halinde kulübü onlara seve seve verebileceğini ifade etmişlerdi. Bunun üzerine bütçesi olan ciddi bir talipli ortaya çıkmayınca yönetim tekrar Çağatay Torun ve ekibine kalmıştı.

2023-2024 futbol sezonunda Belediye’nin de ciddi bir katkıda bulunamaması üzerine büyük bir maddi külfet omuzlarında kalan Başkan Çağatay Han Torun ve Yardımcısı Mehmet Işık, buna rağmen takdir edilmek yerine yerden yere vuruldular. Yeni sezonda da yine takıma kimsenin sahip çıkmaması üzerine görevi kabul etmek zorunda kalmışlardı.

Yeşil-beyazlı ekibimizin yöneticilerinin bu hafta içinde Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile görüşerek yeni sezon öncesi izlenecek yol haritasını belirleyecek.

Gençlik Merkezi’nde kulüp ve atölye faaliyetleri devam ediyor Gençlik Merkezi’nde kulüp ve atölye faaliyetleri devam ediyor

         Toplantıda Başkan Ekicioğlu’nun takıma sunacağı katkı ve desteğe göre bir takım oluşturulması ya da yeni bir yönetimin göreve getirilmesi gibi bazı alternatiflerin gündeme geleceği dillendiriliyor.

         Kırşehirspor’a Vali H. Mete Buhara, Milletvekilleri Necmettin Erkan ve Metin İlhan ile hiçbir sivil toplum kuruluşu ve Kırşehir’deki hiçbir işadamı ve sanayicinin maddi destek vermemesi dikkat çekerken, takımın bütün yükü yine Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun omuzlarına bırakılıyor.

         Belediyenin hiçbir profesyonel kulübe destek veremeyeceği yönünde alınan kararlarla eli kolu bağlanan Başkan Ekicioğlu’nun kişisel çabalarıyla sağlayacağı maddi katkılar da bir sezon takımı götürecek mi o da ayrı bir soru işareti.

         Yeşil-beyazlı ekibin taraftarları bugüne kadar takıma verdiği maddi ve manevi desteklerden dolayı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür ederken, Vali H. Mete Buhara, Milletvekilleri Necmettin Erkan ve Metin İlhan’ı, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini Kırşehir’deki sanayici ve işadamlarını takıma maddi destekte bulunmaya çağırdılar.

         Sporda siyasetin olmayacağını belirten yeşil-beyazlı ekibin taraftarları “Kırşehir’de spora siyaset karıştıranların sonu hep hüsran olmuştur. Tabi bu kişiler siyasette kaybederken, olan Kırşehir’e ve Kırşehirspor’a da olmuştur. 5 yıl 2. Lig’te Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun verdiği katkılarla Kırşehirimizi gurur ve şerefle temsil eden Kırşehirsporumuz ne yazık siyasetin kısır çekişmesine kurban edilerek, gecesini gündüzüne katarak, milyonlarca lira ceplerinden para vererek ligte mücadele etmesini sağlayan Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun ve ekibi yalnız bırakılarak adeta takımın küme düşürülmesine zemin hazırlanmıştır. Umarız siyasiler ve bu ili yöneten diğer yöneticilerimiz bu takım üzerinde siyaset yapmazlar ve takıma gerçekten ihtiyacı olan desteği verirler. Yoksa onlar da siyaseten kaybedecek ve silinip gideceklerdir. Biz her şeye rağmen Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun takımızı yalnız bırakmayarak yeni sezonda güçlü bir takım kurulması için her türlü çalışmayı yapacağına inanıyoruz” diye konuştular.

Muhabir: Fahrettin Toker