Gençlik Merkezi atölye çalışmaları devam ediyor Gençlik Merkezi atölye çalışmaları devam ediyor

Toplantıya Yeşil-beyazlı ekibimizin Başkanı Çağatay Han Torun katılacak

 Kulüp Başkanları Ankara’da buluşacak

         TFF 2. Lig, 3. Lig ve alt liglerin kulüp başkanları hafta sonu Ankara’da bir araya gelerek yeni sezon öncesi bir toplantı yapacaklar.

         Toplantıya katılacak olan Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, TFF 2. Lig, 3. Lig ve alt liglerin kulüp başkanlarıyla yapacakları toplantıda Futbol Federasyonu’ndan beklentileri ve sorunları masaya yatıracaklarını ve bu yönde bir karar alacaklarını ifade etti.

         Başkan Torun, Türkiye’de kulüplerin giderlerinin arttığını, gelirlerinin azaldığını ve bütün kulüplerin büyük sıkıntı içinde olduğunu belirterek, “Maalesef son yıllarda kulüplerimizin gelir ve gider dengeleri alt üst olmuş durumda. Kulüplerin transfer, deplasman, SGK, maaş, prim ve diğer masraflar 4-5 kat artarken, TFF ve İddia gelirleri yerinde sayıyor. Bu da bizim gibi küçük kulüpleri büyük sıkıntıya sürüklüyor. Kulüp başkanlarımızla bir araya gelerek yeni sezon öncesi TFF ve İddia nezdindeki gelirlerimizin arttırılmasını, kulüplerimizin yeni sezon öncesi transfer politikamızın gözden geçirilmesi gibi önemli konuları değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Fahrettin Toker