Kulüp başkanı Çağatay Han Torun, As Başkan Mehmet Işık’a sosyal medyada saldıranlara tepki gösterdi:

“Kırşehirspor’a hizmet edenleri itham

edip, suçlamak asla kabul edilemez”

        

“Ne yapıp edip Mersin İdmanyurdu’nu eli boş göndereceğiz” “Ne yapıp edip Mersin İdmanyurdu’nu eli boş göndereceğiz”

Başkan Torun, eski kulübün 750 bin liralık borcunu ödeyen ve takıma destek veren Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür etti.

Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, geçtiğimiz hafta Yeni Kırşehirspor Kulübü’nün 720 bin liralık borcunu ödeyerek 150 yakın eski kulüp yöneticisine rahat bir nefes aldıran Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür etti.

750 bin liralık borcun ödenmesine vesile olan ve Kırşehirspor’a maddi ve manevi katkılarla büyük destek veren As Başkan Mehmet Işık’a, bazı  kişi ve gurupların sözlü saldırılarda bulunmasını kabul edemediklerini belirten Başkan Han Torun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bilindiği üzere ilimizin tek profesyonel takımı olan Kırşehir Futbol ve Spor Kulübü 2017 yılında BAL ‘de başladığı serüvenine şuanda 2nci Lig Beyaz Grup’ta devam etmektedir. Şehrimizin tanıtımında çok önemli bir yere sahip olan kulübümüz, ayrıca devletlerin daim olmasını sağlayan millet unsurunun süregelen neslinin bedensel ve zihinsel gelişimi için çok önemli bir yere sahip olan sportif faaliyetlere gençlerimizi özendirerek sağlıklı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmaktadır.  Ayrıca lig maratonunda misafir ettiği takımlar ile de kısmen de olsa şehrimizin turizm sektöründe yer alan işletmelerine ekonomik anlamda katkıda bulunmaktadır. Bu bağlamda tüm illerin, ilçelerin bu sektörde var olma mücadeleleri bulundukları yerlerdeki bürokratların, halkın, iş dünyasının sahiplenmesi ve sinerjisi ile devam etmektedir. Çünkü ekonomik anlamda bir hacme sahip olan bu sektörün misyonu bakımında madden ve manen desteklenmesi gerekmektedir.

“Ekonomik anlamda zaten zayıf olan kulübümüz belediyesinden başka hiçbir yerden destek görmediği gibi eskiden ilimizi temsil eden ve vergi borcundan dolayı en az 150 iş insanımızı maddi olarak perişan eden, aile, iş ve sağlıklarının bozulmasına sebebiyet veren Yeni Kırşehirspor kulübünün bu olumsuz imajına şehir bürokrasisinin de birbirinden kopmuş olması eklenince daha da müşkül durumlara düşmüş yine de çok kıt kaynaklar içerisinde Ahi yurdunun bayrağını en iyi şekilde temsil etmeye çalışmaktadır.

“Şöyle ki herkesin her sezon başında küme düşer diye tempo tuttuğu bu takım 4 yıldır yaklaşık 7-10 milyon TL’sı takım bütçesi ile kurulmaktadır. 4 yıl önce yaklaşık 1 milyon Euro karşılığına gelen bu rakamın şimdiki değerine rağmen hala bu takım hala 10 milyon civarlarında bir kadro bütçesi ile herkesin o acımazsızca eleştirdiği ama kaçmayı marifet saymayan yöneticilerin özverisi ve fedakârlığı ile yönetilmektedir. Bunun en büyük sebebi  şehir bürokrasisinin, iş insanlarının belirli sebeplerden dolayı artık takıma sahip çıkmamaları, hatta çıkanların dahi önünü kesmek için yarış etmeleridir. Tüm şehrimiz ve taraftarlarımız bilmelidir ki tek destecimiz olan belediyemizi dahi bize destek olamaması adına kilitlemeye çalışan hainler var bu memlekette.

“Daha bununla da yetinmeyip Sayın Belediye Başkanımızın hem vergi borcundan dolayı mağdur olan iş insanlarımızın yaklaşık 750.000 TL’lik bu mağduriyetini gidermek hem de kısmen dahi olsa mevcut kulübümüze 750.000 TL’lik ekonomik katkısı olması adına düzenlenmesine müsaade ettiği toplamda 1.500.000. TL gelir elde edilen fuar üzerinden şahsıma ve takımımızın pek çok sorununu tek başına üstlenme yüreği ve fedakarlığı gösteren asbaşkanımız sayın Mehmet Işık’a belirli güruhlar alkol oranı yüksek ortamlarda sanırım kendilerine yakıştırdıkları ifadeler kullanmakta ve hala bu söylemi körüklemektedirler.

“Buradan bu sözlerin sahipleri her kimse onlara sesleniyorum. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Ben şahsım ve yönetim kurulum adına şunu rahatlıkla söylüyorum. Bu takım üstünden kuruş para yiyen “ŞEREFSİZ’’dir. Ancak böyle bir olay yok iken bizlere bunu isnat eden ve bu iddiasını ispat etmeyen hem müfteridir, hem de daha büyük “ŞEREFSİZ’’dir. Yok sizin daha iyi yönetiriz diye iddianız ve yüreğiniz varsa bu tür iftiralara gerek yok, hesabımız da açık alnımız da buyurun siz alın siz yönetin bizde huzur bulalım.

“Bunda zorluk içerisinde böylesi çirkinlikleri dahi göğüsleyerek bu takımın varoluş mücadelesine omuz veren bu insanlara herkesin sahip çıkması gerekmektedir. Eminim ki bizlerin yaşadığı zor süreci bilen, buna şahit olan taraftarlarımız ve halkımız bu süreçte gereken cevabı vereceklerdir.” (HABER: SALİH HANÇER)