Kırşehir, Mersin maçı Kestanlıoğlu’nun Kırşehir, Mersin maçı Kestanlıoğlu’nun

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2023 Faaliyet Programında yer alan, Kırşehir Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı Kırşehir Yatırım Destek Ofisi işbirliğinde düzenlenen “Optimist Yelken Yarışları” optimist sınıfında ve açık statüde Kırşehir Hirfanlı Baraj Gölü Savcılı bölgesinde yapıldı.

Toplamda 9 yelken kulübünün 60 sporcuyla katıldığı ve 3 gün süren yelken yarışlarının 6 Ağustos Pazar günü düzenlenen ödül töreninde konuşan Vali H. Mete Buhara, “Bugün, Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışlarının finalinde dereceye giren sporcularımıza ödüllerini verdik. Tüm sporcularımızı, takımlarımızı, antrenörleri kutluyor, yarışların düzenlenmesinde emeği geçen kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yarışlar, İlimizde yelken dahil su sporlarının gelişmesi ve yaygınlaştırılması yolunda güzel bir başlangıç oldu. Daha iyisini yapmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Gelecek sene kapsamlı bir organizasyon düzenleyeceğiz. Takımlarımız arasında Kırşehir’den bir takım da olacak. Yelken Yarışlarına katılan sporcularımızı bir kez daha kutluyor, ailelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Optimist kategorilerinde başarılı olan sporculara Vali H. Mete Buhara ve diğer protokol tarafından ödülleri verildi.

Yelken Yarışlarında Optimist Genel ve Kategorisinde İskenderun Yelken Kulübü, Optimist Junior Genel Kategorisinde İskenderun Yelken Kulübü, Optimist Kızlar Kategorisinde ise Haliç Yelken ve Kürek Spor Kulübü birinci oldular. (HABER MERKEZİ)