Ligde şampiyonluk mücadelesi veren lider Kırşehirspor, Gençlikspor engelini 4 golle aştı…

Kırşehirspor U16’da şampiyon gibi..!

SAHA: Bağbaşı Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Murat Yağlı**, Beytullah Karaca**, Yusuf Mete Yücel**

KIRŞEHİRSPOR (U16): Nazmi Can Yılmaz**, Mustafa Efe Kılıç**, Adem Gökşen**, Kerem Hilmi Demir**, Servet Bulut**, Kerim Dağcı**, Beyazıt Toprak**, Mehmet Aydoğan**, Mustafa Gülmez**, Berat Yeşilöz**, Ahmet Yasin Güzel**, Bulut Kesici**, Çağatay Deryal**, Ayberk Demirel**, Osman Doruk Yiğit**, Halil Tilki**, Sami Şanal**, Muhammed Emin Dağlı**, Kenan Karaduman**

ANTRENÖR: Hacı Ahmet Çelik

YÖNETİCİ: Ogün Arslan

GENÇLİKSPOR (U16): Ömer Sünbüle**, Muhammed Aybar**, Enes Erdoğdu**, Recep Bura**, Arda Kıratlı**, Soner Sarı**,  Berkay Ünal**, Hasan Gündüz**, Celil Efe Uçar**, Kadir Çelik**, Kerem Aydoğan**, Berkay Bozer**, Muhammed Göçmen**, Gökhan Aybar**

ANTRENÖR: Murat Uyumsal

GOLLER: Dk.9 Kerem Hilmi Demir, Dk.21,45 Beyazıt Toprak, Dk.36 Kerim Dağcı (Kırşehirspor)

U16 GENÇLER Ligi’nin 7.Haftasında oynanan tek karşılaşmada şampiyonluğu büyük ölçüde garantileyen Kırşehirspor ile güçlü rakibi Gençlikspor karşı karşıya geldi. Mücadelenin başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Kırşehirspor, Gençlikspor’u her iki yarıda attığı gollerle 4-0 yenerek puanını 18 yaparak liderliğini sürdürdü.

Kırşehirspor nerede, onlar orada... Kırşehirspor nerede, onlar orada...

Ligde oynadığı 5 maçı kazanarak şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantajı elinde bulunduran Kırşehirspor, Ligin 7.haftasında Bağbaşı Tesislerinde Çarşamba günü Gençlikspor’la karşı karşıya geldi.

Murat Yağlı’nın yönettiği maça etkili başlayan Kırşehirspor, son haftaların formda oyuncusu Kerem Hilmi Demir’in golüyle 1-0 öne geçti.

Erken bulduğu golle ataklarını sıklaştıran Kırşehirspor, 21.dakikada Beyazıt Toprak ve 36.dakikada Kerim Dağcı’nın golleriyle soyunma odasına 3-0 önde girdi.

Karşılaşmanın 2.yarısında da etkili bir oyun sergileyen Kırşehirspor, 45.dakikada Beyazıt Toprak’ın uzaktan golüyle skoru 4-0’a getirdi.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Kırşehirspor, Gençlikspor engelini 4-0’lık net bir skorla geçerek ligdeki 6.galibiyetini alarak puanını 18’e çıkarıp liderliğini sürdürdü.

Kırşehirspor, U16 Gençler Ligi’nin 8.Haftasında 24 Ocak Çarşamba günü Mucurgücüspor’la karşı karşıya gelecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)