TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta haftayı maç yapmadan 3-0 hükmen galibiyetle kapatarak 8’inci sıraya yükselen temsilcimiz Kırşehirspor, gözünü Pazar günü deplasmanda oynayacağı Karacabey Belediyespor maçına çevirdi. Yeşil-beyazlı temsilcimiz Bursa ekibi karşısında hazırlıklarına Güneykent tesisinde yaptığı çalışmayla devam etti

2’nci futbol Ligi Kırmızı grupta Diyarbekirspor’un ligden çekilmesinin ardından 35’inci haftayı maç yapmadan geçiren ve 3-0 hükmen galip gelerek kapattığı haftanın ardından puanını 48 yapıp 8’inci sıraya yükselerek kalan haftayı kazanmak isteyen Kırşehirspor, Pazar günü deplasmanda Karacabey Belediyespor’a konuk olacak.

Yeşil-beyazlı temsilcimiz önceki gün Güneykent tesisinde yaptığı çalışmayla Karacabey maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Ahmet Duman yönetiminde yapılan antrenman ısınma hareketleri 5’e 2 çalışması ve tempolu koşular ile başladı.

Taekwondocularımız,  2 altın, 1 bronzla döndü Taekwondocularımız, 2 altın, 1 bronzla döndü

Tempolu koşuların ardından pas yüzdesini artırmaya yönelik yapılan çalışmada dar alanda tek pas, top kontrolü ve uzun pas çalışması yapıldı.Yeşil Beyazlılar idmanın son 20 dakikasını taktik ağırlıklı yaptığı çift kale maçla tamamladı. Dün yapılan taktik ağırlıklı idman çift kale maçın ardından orta sahada yapılan karın kası çalışmasıyla son buldu.

Yeşil-beyazlı futbolcular Karacabey Belediyespor maçı hazırlıkları çerçevesinde dün yapılan idmanın ardından şut ve gol çalışması yaptı.

Kırşehir temsilcisi, Bursa ekibi karşısında maçında gol sıkıntısı yaşamamak için dün yapılan idmanın sonlarında gol ve şut çalışması yapıldı. Dün yapılan şut ve gol çalışmasının ilk bölümünde hareketli, ikinci bölümünde ise duran toplarla kalelere şut attılar. Şut çalışmasından sonra yan top çalışmasına geçildi.

Güneykent Tesisinde yapılan taktik ağırlıklı çift kale maçında futbolcular arasındaki paslaşma takım olma ruhundan ziyade futbolcular arasında farklı bir mücadele gözlere çarptı. Saha içerisindeki iyi mücadelede futbolcular arasında forma kapma şansı ve hırs küpü tatlı rekabete oyunu sevk etti.

Saha içerisinde fair-play göstergesi sergileyen Kırşehirsporlu futbolcular iyi mücadele ile Karacabey Belediyespor maçına hazırlanırken bu müsabakada forma şansı bulabilmek için hırslarını da sahaya yansıttılar.

Hazırlıklarını tek idmanla sürdüren Kırşehirspor takımdaki kaynaşma ile birlikte takımda arkadaşlığın yüksek seviyede olması ile birlikte neşeli antrenmanlarla çalışmalarını sürdürüyor. Karacabey Belediyespor maçının hazırlıklarını sürdüren takımda gençlerde forma savaşı vermesi ise göz doldurdu.

Yeşil-beyazlı ekibimiz bugün yapacağı çalışmalarla Karacabey maçının hazırlıklarına devam edecek. (HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)