Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3.Lig’de mücadele edecek olan temsilcimiz Kırşehirspor, altyapıya yönelik çalışmalarda aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Futbol Okuluna kayıtlar devam ederken, antrenmanlar, Güneykent tesislerinde gerçekleşiyor.

Haftanın belirli günlerinde yaş gruplarını ayırarak çalışmalarını sürdüren yeşil-beyazlı ekip, geleceğin futbolcularını çıkarmak adına kollarını sıvadı.

Futbol kursu, antrenör Hacı Ahmet Çelik ve Hüseyin Doğan yönetiminde hafta sonları Güneykent Tesislerinde tam gaz devam ediyor. Futbol Okulu Sorumlusu Ogün Arslan'ı 0 553 930 08 40 numaradan arayıp kurs hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Kırşehirspor Futbol Okulu Antrenörü Hacı Ahmet Çelik, asıl hedeflerinin fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek şunları söyledi:

Yaz Gençlik Kampları'nın ikinci dönem başvuru sonuçları açıklandı Yaz Gençlik Kampları'nın ikinci dönem başvuru sonuçları açıklandı

“Spor temelinde insanları bir araya getiren bir kültürdür ve biz bu esasa göre çalışıyoruz. Bu bağlamda antrenmanlarımızda hem öğretici futbolun temel prensipleri konularını işliyor hem de sosyal gelişimlerine ve iletişim becerilerini geliştirmek için eğitici oyunlar oynuyoruz. Unutulmasın ki zihin, eğlenerek çok şey öğrenir. Futbol okulu antrenörlerimiz kıymetli hocalarımız eşliğinde çalışmalarımız devam ediyor. Bizim buradaki tek amacımız bu gençleri futbol dünyasına armağan ederek söz sahibi yapmak. Bu doğrultuda iyi yolda olduğumuzu düşünüyorum. Çalışmalarımızda ki amaç hem sporun birleştirici özelliğini ortaya koymak hem de futbolun içeriklerini çocuklarımıza aşılamak. Çocuklarımızın sevgiyi ve saygıyı benimsedikleri kendi takım arkadaşları dışında rakip takım arkadaşlarına da saygı gösterdiği bir ortam hazırlamak en temel sorumluluğumuz. Futbol okulunda önceliğimiz çocuklarımızın iştahlı ve heyecanlı olmaları. Devamlılık sağlayan çocuklarımızın arasında futbolun gereklerine yatkın olan, istekli ve yetenekli çocuklarımızı yarışmacı gruba dahil etmeye devam ediyoruz. Eğitimin aileden başladığı zaman diliminde futbol okulumuzda da net ve doğru bilgiler vererek çocuklarımızın geleceğine eşlik etmekten zevk ve keyif duyuyoruz.”

Editör: İlknur öncü