Uyuşturucu operasyonlarında 7 kişi tutuklandı Uyuşturucu operasyonlarında 7 kişi tutuklandı

Kırşehirli İş Adamı Mustafa Düğer, Kırşehirli hemşehrilerine ücretsiz protez desteği sunuyor. 
6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği depremde uzuvlarını kaybeden Kırşehirli depremzedelerin protez ihtiyaçları, Kırşehirli İş Adamı Mustafa Düğer tarafından ücretsiz olarak karşılanacak.  
İş Adamı Düğer, “Yaklaşık 30 yıldır protez malzemeleri üretiyoruz. Kolunu ve bacağını kaybetmiş, uzuvlarını kaybetmiş kişilere takılan protez malzemelerinin üretimini yapıyoruz. İnsanlar bir çok sebeple uzuvlarını kaybedebiliyor. İş kazası, trafik kazası, terör, doğumsal olaylar ve deprem nedeniyle uzuvlarını kaybeden vatandaşlarımız gibi bir çok sebepler insanların bu uzuvlarını kaybetmesine sebebiyet verebiliyor. Bu uzuvların yerine getirilmesini sağlayan parçaların, protezi oluşturan bütün parçaların üretimini yapıyoruz” dedi.
ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERE KIRŞEHİR’İN DEĞERLERİNİN İSMİNİ VERİYOR
Ürettiği ürünlere Kırşehir’in değerlerinin ismini veren Düğer, “Biz bu işlemleri gerçekleştirirken memleketimiz ve ülkemiz adına da sosyal faaliyetlerde de bulunmaya gayret gösteriyoruz. Uzun zamandır yaptığımız engelli sporuna katkılarımız olmuştu. Ampule futbola ciddi katkılarımız olmuştu. Tabi biz bu ürünleri üretirken doğduğumuz topraklara memleketimize de fayda sağlamak istiyoruz. Memleketimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu.
DEPREMDE UZVUNU KAYBEDEN KIRŞEHİRLİLERE ÜCRETSİZ PROTEZ DESTEĞİ
Depremde uzvunu kaybeden Kırşehirli hemşehrilerine ücretsiz protez desteği sunduğunu söyleyen Mustafa Düger, “Tabi sizinde bildiğiniz gibi 6 Şubat tarihinde olan deprem hepimizi çok üzdü. Depremzede kardeşlerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Bizler Ortotek olarak o süreçte bazı düşüncelerimiz oldu. Depremde uzvunu kaybeden çok fazla vatandaşımız oldu. Bu vatandaşlarımıza da destek olmak adına yine deprem bölgelerinde uzuvlarını kaybeden Kırşehirli hemşehrilerimize protezlerini ücretsiz bir şekilde bizler karşılama kararı aldık. Biz depremde Kırşehirli olması şartıyla doktor, polis, vatandaş, asker, yoldan geçen normal bir hemşehrimiz olmasına bakmazsızın Kırşehirli olduğunu göstermesi halinde bizler protezlerini ücretsiz bir şekilde karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)