Sahipleri tarafından üzerine “satılık” yazıları asılarak cadde, sokak ve halka ait açık otoparklara park edilen araçlar günlerce park edildikleri yerlerde bekletilip bırakıldıkları yerleri işgal ediyorlar.

Park alanı bulamayan araç sürücüleri bu duruma tepki göstererek sokak, cadde ve halka açık otopark alanlarının galeriye çevrildiği serzenişinde bulunuyorlar.

Araçlarını satmaya çalışan onlarca kişi araçlarına “satılık” yazısı yazdıktan sonra Kırşehir'in en işlek yerleri olan cadde ve  sokaklarına park ederek burada araçlarının satılması için günlerce bekletilmesi en çok bu bölgelerdeki esnafları mağdur ediyor.

Günlerce “satılık” araçların bekletildiği sokak, cadde ve halka açık oto parklar tam anlamıyla işgal edilirken, vatandaşlar, sokak ve caddelere park edilip bırakılan satılık araçlardan dolayı zaman zaman sıkıntılar yaşadıklarını, park edilen araçlardan dolayı da boş yer bulamadıklarını söylediler.

Özellikle Ankara, Terme, Lise ve Melikgazi Caddesi'nde sayıları fazla olan ve günden güne sayıları artan “satılık” araçlar hem sürücülerden, hem de vatandaşlardan tepki topluyor.

Vatandaşlar yol kenarlarına park edip bekletilen “satılık” araçların kaldırılarak sahipleri hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını istiyorlar.

Park yeri bulmakta, araçlarını park etmekte zorluk çeken araç sürücüleri, "Ailemizle, çocuklarımızla gelip esnaflardan alışveriş yapmak istiyoruz. Fakat aracımızı park edecek yer bulmakta sıkıntı yaşıyoruz" diyerek duruma tepki gösterek Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıda bulundular.

Engelli Kardeşlerimizden  Engelsiz Program Engelli Kardeşlerimizden Engelsiz Program

Araç satışlarının oto galerilerinde yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar insanların araçlarını cadde üzerine park ederek trafik akışını engelleyip sıkıntı yaşatarak satış yapılmasına müsaade edilmemesi gerektiğini vurgulayarak "Şehrimizin en işlek caddeleri başta olmak üzere ilimizin farklı caddelerinde ve caddeye çıkan ara sokaklara park edilerek üzerinde satılık yazısı bulunan birçok araç görüyoruz. İnsanlar kuralları çiğniyor, kurallara uymuyor. Galeride satışı yapılması gereken araçlar maalesef günümüzde caddelerde yol kenarlarında satılır oldu. Zaten ilimizde otopark ve trafik sorunu var. Üstüne birde bu duyarsız insanların, kural tanımamazlığı, sorunları daha da çözümsüz hale getiriyor. Araçların satışları da teşhiri de oto galerilerde yapılmalı. Araçlarını cadde ve sokaklara park ederek üzerine satılık, kiralık yazısı yapıştırıp park edenlere yetkililer müsaade etmemeli. Caddeleri, sokakları işgal ederek araçlarını satmaya çalışanlar hakkında cezai işlem uygulanarak bu tür girişimlere son verilmeli dediler. (HABER: FAHRETTİN TOKER)