Vali Buhara, İl Koordinasyon Kurulu’nda konuştu:

 “Kırşehir'i daha iyi noktalara getirme azminde olacağız”

İl Koordinasyon Kurulu 2024 Yılı 2. Toplantısı, Vali H. Mete Buhara başkanlığında gerçekleştirildi.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali H. Mete Buhara, “İlimizde finansmanı Genel Bütçe ve Mahalli İdare bütçeleri ile karşılanan 108 projenin toplam tutarı 15 milyar 802 milyon TL’dir. Projelerden 5’i tamamlanmış olup 51 proje devam etmektedir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2024 Yılında da devam eden yatırımlarımızın hedeflenen süre içerisinde tamamlanması, kontrol, denetim ve takiplerinin yerinde ve zamanında yapılması, varsa projeye engel durumların tespiti ve çözümü konusunda gayretli çalışmalarımıza hep birlikte devam edeceğiz. İlimizin sahip olduğu yüksek potansiyeli, yetişmiş insan gücünü ve şehir kültürünü kullanarak Kırşehir'i bulunduğu konumdan daha iyi noktalara getirme azminde olacağız. Bunun için de il ve ilçelerimizle birlikte tüm dinamiklerimizle beraber hareket ederek gayret göstereceğiz. Kurulda alınacak kararların İlimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kırşehir'de çölyak hastalarına özel ekmek dağıtımına başlandı Kırşehir'de çölyak hastalarına özel ekmek dağıtımına başlandı

Toplantıda, ilimiz genelinde devam eden kamu yatırımlarının güncel durumları ile kurumlar arası koordinasyon gerektiren konular ele alındı. (HABER MERKEZİ)