Kırşehir Beyazay, gücüne güç katıyor Kırşehir Beyazay, gücüne güç katıyor

         Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan, ancak bölümünde yaşanan bir takım sorunların çözümlenmediğini gerekçe göstererek görevinden istifa eden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Berker Öztürk, Nevşehir’deki Özel Kapadokya Hastanesi’nde çalışmaya başladı.

         Bir Kırşehirli doktor olarak memleketinden ve hemşehrilerinden uzak olmak istemediği için yıllardır yaşanan sorunların çözümünü beklediğini, ancak bu sorunların çözümlenmek yerine daha da içinden çıkılmaz bir hale geldiği için görevinden istifa etmek zorunda kaldığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Berker Öztürk, Kırşehir’deki hastaların doktor ihtiyacı yaşadıkları için de üzgün olduğunu ifade etti.

         Dr. Berker Öztürk’ün geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmesi ile Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı doktorunun kalmaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nca bir doktorun geçici olarak 1 ay süreyle Kırşehir’e atadığı, bu doktorun görev süresinin bitmesi ile bu branşta yaşanan doktor sorununun büyüyeceği bildiriliyor.

         Milletvekili Necmettin Erkan, Vali H. Mete Buhara, Sağlık Müdürü ve Hastane Başhekiminin bu konuda Sağlık Bakanlığı nezdinde girişim başlatmasını, hastanede yaşanan diğer branşlardaki doktor ihtiyacının da kısa sürede giderilmesi gerektiğini, aksi halde Kırşehir’deki hastaların büyük sağlık sorunu yaşamak zorunda kalacakları ifade ediliyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)