KKTC Meclis Başkanı  Töre Kırşehir'e geldi KKTC Meclis Başkanı Töre Kırşehir'e geldi

Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi Müdürlüğü'nde Miraç Kandili kutlaması gerçekleştirilirken, asrın felaketi olarak bilinen depremin 1. yıldönümünde hayatını kaybedenler için kuran tilaveti okundu.
Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi Müdürlüğü'nde düzenlenen programa Mucur ilçe müftüsü Mustafa Öztürk, İl Müdürü Murat Konan, İl Müdür Yardımcısı Nihat  Kangal, Şube Müdürü Yunus Akgeyik, Mucur Ticaret ve Sanayi Odası yönetim üyeleri Halil İbrahim Badem ve Abdullah Selçuk, Mucur Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü ve öğrencileri katıldı.
Programın ardından Kırşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; "Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’ın göğe yükselip ilahi huzura çıktığı gün olarak tüm İslam alemince kutlanan Miraç Kandili Müdürlüğümüze bağlı Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi Müdürlüğümüzde kutlanmış olup ayrıca geçtiğimiz yıl bugün, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen Depremde hayatını kaybedenlerin ruhuna dualar edilmiş ve Kuran-ı Kerim tilaveti yapılmıştır. Program akışında görevli imam ve vaiz hocalarımız günün önemine ilişkin sohbette bulunmuş, ilahiler söylemiştir. Kuran-ı Kerim tilaveti eşliğinde bu kutlu gecenin hediyesi olan namazın faziletleri anlatılmıştır. Tüm İslam aleminin refahı ve geçmişlerimizin ruhuna dualar edilmiştir. Etkinliğimizde huzurevi sakinlerimizi yalnız bırakmayan, bütün misafirlerimize, personelimize ve duasını eksik etmeyen kıymetli yaşlılarımıza teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)