Durmuş Kazık vefat etti Durmuş Kazık vefat etti

Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü’nce Kaman, Çiçekdağı ve Mucur İtfaiye Müdürlükleri ile Orman İşletme Müdürlüğü’ne acil müdahale durumlarında kullanılmak üzere kesme-ayırma takımı, jeneratör, motopomp, demir kesme makası gibi arama kurtarma ekipmanı teslimi gerçekleştirildi.

İl AFAD Müdürlüğü hizmet binası önünde düzenlenen programla, Vali H. Mete Buhara tarafından arama kurtarma malzemelerinden oluşan (kesme-ayırma takımı, jeneratör, motopomp, demir kesme makası vb.) araçlar Orman İşletme Müdürlüğü, Mucur, Kaman ve Çiçekdağı Belediyeleri İtfaiye Müdürlüklerine teslim edildi.

Teslimi yapılan ekipmanların olası bir afet anında arama kurtarma çalışmaları için önemine değinen Vali Buhara, özellikle ilçelerimizde meydana gelebilecek acil durumlarda kurtarma malzemeleri sayesinde olaylara daha hızlı ve etkin müdahale edilebileceğini belirterek, kamu kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğinin önemli olduğunu ifade etti.

İl AFAD Müdürü Uğur Olgun ise, teslim edilen ekipmanlar ve mevcut malzemeler ile birlikte Kırşehir genelinde afetlere müdahale kapasitemizin hem araç hem de personel olarak güçlendirilmiş olduğunu söyledi.

Kaynak: (VALİLİK BÜLTEN)