Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Boztepe ve Çiçekdağı ilçeleri ile Yozgat’ın Yerköy ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

4 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşen ziyaretlerde Rektör Karahocagil, kamu kurumları temsilcileri ile bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, ilk olarak Boztepe Kaymakamı Hamza Erdem ile bir araya gelerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Ar-Ge çalışmaları ve projelerinden bahsetti.

Boztepe Kaymakamının ziyaretinin ardından Rektör Karahocagil, Belediye Başkanı Musa Ceylan ile görüştü. Görüşmelerde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Boztepe Belediyesi arasındaki ikili iş birliğinin devam edeceği belirtildi.

Ziyaretin devamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Çiçekdağı ilçesine geçerek burada Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu ve Çiçekdağı Kaymakam Vekili Ahmet Sami Meram ile görüştü.

Daha sonra Rektör Karahocagil, Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Barış Çetin'i makamında ziyaret ederek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin yürüttüğü çalışmaları değerlendirdiler. Ziyaretlerde Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serdal Baltacı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e eşlik etti.

“Eğitimde laiklik, bilimsellik ve öğretmenlik onuru için hep birlikte mücadeleye edeceğiz” “Eğitimde laiklik, bilimsellik ve öğretmenlik onuru için hep birlikte mücadeleye edeceğiz”

Ziyaretlerin sonunda Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Çiçekdağı Meslek Yüksekokulunu da ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.

 

 

Kaynak: (KAEÜ BÜLTEN)