Yılbaşının simgelerinden biri haline gelen, şans ve bereket getirdiğine inanılan kokina çiçekleri, Kırşehir'de yoğun ilgi görüyor.

Yeni yıla sayılı günler kala Kırşehir'de vatandaşlar arasında şans ve bereket getirdiğine inanılan kokina çiçeğine rağbet arttı.

Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor

Özellikle sosyal medya ile popülerliği artan kokina çiçeğine ilişkin Karnaval Çiçekçilik işletmecisi Fatih Köksal, "Şu an fiyatlar, 250 TL'den başlıyor. Ancak ürün azaldıkça fiyatlar, daha da üst seviyelere çıkabilir" dedi.

Son yıllarda yılbaşının simgelerinden biri haline gelen kokina çiçeğine olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Şans ve bereket getirdiğine inanılan kokina çiçeklerini almak için vatandaşlar, şimdiden çiçekçilerin yolunu tuttu. Kokina çiçeğinin her sene olduğu gibi bu yıl da yine en çok satılan çiçeklerin başında geldiğini söyleyen Köksal, daha önce çok az talep olduğunu, ancak sosyal medya ile talebin arttığını söyledi. Yılın son günlerine yaklaştıkça satışlarda ciddi bir artış olduğunu belirten Köksal, kokina fiyatlarındaki artışın gün geçtikçe artabileceğini, siparişleri bir an önce verilmesi uyarısında bulundu.

Yılbaşının simgelerinden, sadece aralık aylarında satışa sunulan ve "yılbaşı çiçeği" olarak da bilinen kokinaya ilgi yılın son günlerinde arttı. Yılbaşı atmosferine en çok yakışan çiçekler arasında olan Kokina, 31 Aralık gecesine kadar tezgâhları süslemeye devam edecek. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker