Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi RektörüProf. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri bir ilki daha gerçekleştirerek başarılı bir açık kalp ameliyatına (Koroner Bypass) imza atıyorlardı.

24 Ocak 2018 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Sami Karacan, Op. Dr. Mehmet Fatih Alpay ve Uzm. Dr. Nazan Kocaoğlu tarafından Koroner Bypass Operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek hasta sağlığına kavuşturuldu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesinin kısa sürede halkın ihtiyaçlarına cevap veren çözümler üretmesinden çok mutlu olduklarını açıklayan Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesinin gün geçtikçe daha iyi durumlara geleceğinin müjdesini o günlerden veriyordu.

2018 YILINDA ÜNİVERSİTEMİZİN ORTA DOĞU AÇILIMI ÜRDÜN İLE DEVAM EDİYORDU

Orta Doğunun yardım çağrısına her zaman kulak veren ve Müslüman Coğrafyasında yaşananların hassasiyetle üzerinde duran Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Orta Doğu ile uluslararası bağlantılarını güçlendirmek ve ikili iş birlikleri imzalamak amacıyla beraberindeki heyet ile Şubat 2018 tarihleri arasında Ürdün’de birtakım resmi ziyaretler gerçekleştiriyordu. 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olmak ve lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerini kapsamak üzere öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan Erasmus+, Mevlana Değişim Programı ve ikili işbirliği anlaşmaları imzalanıyordu. (HABER MERKEZİ)

MEB, YKS'ye hazırlanacak  meslek liselilere "akademik  destek" programını başlatıyor MEB, YKS'ye hazırlanacak meslek liselilere "akademik destek" programını başlatıyor