Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya:

 

“TÜM BİRİMLERİYLE TSE BELGESİ

ALAN İLK VE TEK ÜNİVERSİTEYİZ”

2018 yılında Ahi Evran Üniversitesi Türkiye üniversiteleri arasında ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyordu. Kırşehir Ahi Evran ÜniversitesiAralık 2017’de yapılan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Standardı Dış Tetkik Sürecini tüm birimleriyle başarıyla tamamlayarak ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazanıyordu. Ülkemizde ve yurt dışında değişik birimleriyle TSE Belgesi alan yaklaşık 80 üniversite bulunuyordu ancak Üniversitemiz tüm birimleriyle TSE Belgesi alan ilk ve tek üniversite oluyordu. 

Bu belgeyi tüm birimleri denetlenerek alan tek üniversite olmanın onurunu; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’in teşrifleriyle gerçekleşen ödül töreninde, Kırşehir ve Ahi Evran Üniversitesi camiası olarak yaşıyorduk. Tören sonrası ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kalitesinin tescillendiğini vurgulayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, hedeflerinin bunlarla sınırlı olmadığının altını çiziyordu.

Karakaya, ‘’Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak Türkiye Mükemmellik Ödülü ve Yerel Kalkınmaya Katkı Ödüllerine de adayız. Kalite sürecini yöneten ve emek veren herkese teşekkür ediyorum’’ diyordu.

PİLOT ÜNİVERSİTE PROJELERİMİZ ULUSAL BASINDA TANITILMAYA BAŞLANDI

Pilot üniversite projeleri ile adından sıkça söz ettiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2018 yılında projeleriyle ulusal basında da yer almaya başlamıştı. Çok sayıda gazetede ve televizyonda üniversitemiz ve projelerimizi anlatan çok sayıda haber yer buldu. 

“Kaba Yem, Ceviz, Jeotermal Sera, JEOKAREM (Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi), GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi), SAUTER (Sporcu Sağlığı Araştırma, Uygulama ve Termal Rehabilitasyon Merkezi) ve Pilot Üniversite Projeleri Tanıtımı ile 7 üniversite projesinin detayları basın aracılığı ile tüm ülkeye tanıtıldı.

Ulusal basında, bu projelerle Kırşehir’de meslek edinme ve yeni iş sahalarını artırmanın yanı sıra üniversitemizin yerel dinamiklerle iş birliği içinde çalışmasının da örnek teşkil ettiği belirtildi.

YAZ DÖNEMİ KURS KAYITLARI 5 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR YAZ DÖNEMİ KURS KAYITLARI 5 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

ÜNİVERSİTEMİZDE DİPLOMA SORGU MODÜLÜ AKTİF HALE GELDİ

2018 yılına gelindiğinde üniversitemizde bilimsel çalışmaların yanı sıra teknik anlamda da birçok yenilik hayata geçti. Sahte diploma vakalarının önüne geçmek amacıyla Yükseköğretim Kurulu tarafından teknik düzenlemeler yapıldı. Bu kapsamda üniversitemizden alınan diplomaların sorgulanmasını sağlamak amacıyla Diploma Sorgu Modülü Aktif hale getirildi. Diploma Sorgu Modülü Aktifleştirilmesi ile Ahi Evran Üniversitesi adına oluşturulabilecek sahte diploma girişimlerinin önüne geçilmesi anlamında büyük bir adım atılmış oluyordu.

NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNİN TEMEL KAZI ÇALIŞMASI 2018’DE BAŞLADI

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi,fiziki anlamda büyüyüp gelişmeye hızla devam ettiği 2018 yılında Yap-İşlet- Devret Modeli ile 2664 kişilik öğrenci yurdunu yapan müteahhit firma tarafından üniversitemize hibe olarak yapılan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin temel kazı çalışmaları başlıyordu. 2018’de temel kazı çalışması başlayan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi binası yaklaşık 1.600 m² alandan oluşuyordu. Geniş bir alana sahip olan binada 14 akademisyen odası, 11 idari ofis, 12 bireysel çalışma odası ve laboratuvar, atölye ve derslikleri kapsayan 14 oda bulunuyor.(HABER MERKEZİ)