Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gastroenteroloji, göz, kulak-burun boğaz ve göğüs başta olmak üzere bazı bölümlerde doktor ve personel sayısının yetersizliği hastaları büyük sıkıntıya itiyor…

 KIRŞEHİR’DE HALKIN SAĞLIĞI ALLAH’A EMANET!

 Bazı branşlarda randevu alınamıyor, ultrason için bir ay,  endoskopi ve kolonoskopi için 6 ay sonraya gün veriliyor!

 

                Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde son yıllarda yaşanan ve ciddi boyutlara çıkan doktor açığı sorununun önümüzdeki süreçte daha da artması bekleniyor.

                Vali H. Mete Buhara, AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan ile AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’ın, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin doktor açığının giderilmesi, araç ve gereç sorunlarının çözümlenmesi için çaba harcaya dursunlar, sorunlar giderek artıyor, halk istedikleri sağlık tedavilerini zamanında yaptıramıyor.               

Kırşehir il yöneticileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptıkları görüşmeler sonucu Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bazı branşlarda yaşadıkları doktor ihtiyaçları gideriliyor. Ancak özellikle gastroenteroloji, göz, kulak-burun boğaz ve göğüs başta olmak üzere bazı bölümlerle doktor ve personel sayısının yetersizliği hastaları büyük sıkıntıya itiyor.

                Gastroenteroloji bölümünde bir doktor olması nedeniyle hastalara 7-8 ay sonraya gün verirken, göz ve kulak-burun boğaz doktor sayısının az olması nedeniyle hastalar 182’den randevu bile alamıyorlar. Alsalar da bir ay önceden önce olmuyor.

                Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi olamadıkları için çevre illerdeki şehir hastaneleri, tıp fakülteleri ile özel hastanelerine gitmek zorunda kalan Kırşehir’deki vatandaşlar, sağlıkta yaşanan sorunların çözümlenmemesi halinde vatandaşların ciddi sağlık problemleri yaşayacaklarını ifade ediyor.

Kırşehir’deki hastaların yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması için Hastane Başhekimi hemşehrimiz Süleyman Ersoy çaba harcarken, Sağlık Müdürü Ertan Değirmencioğlu’nun hiçbir çalışma yapmaması, sadece sağlık kurumlarını gezerek çalışıyor gibi gözükerek gününü gün etmesi halkın yoğun tepkilerine neden oluyor.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorların yaşadığı huzursuzlukların her geçen gün artması sonucu memleketlerinde görev yapmak için koşa koşa Kırşehir’e gelen uzman doktorların pek çoğunun istifa ederek ya da emekli olarak Kırşehir’den ayrılmaları da hastanedeki doktor sayısının her geçen gün artmasına ve dolasıyla hastaların şikayetlerinin artmasına neden oluyor.

Kırşehir'in bilançosu açıklandı Kırşehir'in bilançosu açıklandı

 

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ