Kırşehir Valiliği ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sık sık uyardığı illerden Kırşehir'de geçtiğimiz haftasonu yaşanan fırtınada göz gözü görmedi.

Rektör Karahocagil’den Başkan Ekicioğlu’na ziyaret Rektör Karahocagil’den Başkan Ekicioğlu’na ziyaret

Yoğun yağış ve fırtına uyarılarının yapıldığı Kırşehir'de merkez ve ilçelerinde etkili olan fırtına bazı bölgelerin çatılarında uçmalara neden olurken şehir merkezinde toz bulutlarının oluşturduğu ortamda sürücüler zor anlar yaşadı.

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; bir çok bölgede toz taşınımı görülmeye devam edecek.

Terme Caddesi Eski Sanayi Camii bölgesinde fırtınadan dolayı boş araziden çıkan tozlar yola savrularak araçların görüş mesafesini düşürdü. Yolu görmeyen sürücüler araçlarıyla belirli bir süre fırtınanın dinmesini bekledi. Bazı çatılarda uçmalar meydana gelirken, inşaat alanlarında sabitlenmeyen malzemeler ise büyük tehlikeye sebep olması an meselesiydi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinin iç ve yüksek kesimleri, Manisa ve Antalya’nın kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)