Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği farkındalık projelerine devam ediyor.

Yaptığı projeler ve çalışmalarla farkındalık yaratan Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, şimdi de “Şehit Aileleri Kafkas İslam Ordusunun İzinde” projesini gerçekleştiriyor. Aynı zamanda proje kapsamında Azerbaycan Şehitleri de aynı proje kapsamında Türkiye programı düzenlenecek ve burada da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Kılıçaslan, "Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, Sevgiyle Kucaklayıp, Minnet ve özlemle Şehitlerimize vefa için yönetim kurulumuz ve proje ekibimizle proje üretmeye devam ediyoruz. Hiç kuşkusuz ateş düştüğü yeri yakar. Bizler o ateşin düştüğü evlerde hala aynı acıyla yanan şehit aileleriyiz. Bu acıyı her zaman yüreğinde taşıyan bir şehit kardeşi olarak yönetim kurulum ile birlikte mukaddes şehit ailelerimizin yanında her zaman layıkıyla durmak için çabaladık. Faaliyete döktüğümüz projelerimiz, aziz Türk milleti için canından geçen şehitlerimizin emaneti ailelerine manevi desteğimizin bir göstergesidir. Şehit ailelerimizi bir araya getirdiğimiz etkinliklerimizle yüreklerinde hiç sönmeyen ateşe bir nebze de olsa su serpmek, birlik ve beraberliği sağlamayı hedefliyoruz.  2017 yılından itibaren göreve geldiğimiz süre içerisinde; Unutulmayacak Vatan Evlatları, Bayrakla Birleşen Şehitlerimiz, Şehit Aileleri ve Gönüllüler, Vatan Kalesinden Cennete Uçanlar, Cennet Vatanın Kutsal Emanetleri, Şehide Dua Emanetine Vefa isimli 6 proje gerçekleştirdik. Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak hazırladığımız ve Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen “Şehit Aileleri Kafkas İslam Ordusunun İzinde” isimli 7. Projemizi, 1 Nisan – 30 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştireceğiz.  Projemizle; “İki Devlet Tek Millet" şiarıyla kardeşlik bağının güçlendirilmesi, Kafkas İslam Ordusuyla Bakü’ye yürüyen ve Bakü’nün düşman işgalinden kurtarılması uğruna savaşlarda şehit düşen aziz vatandaşlarımızın ve Kırşehirli 34 şehidimizin ruhlarının yâd edilmesi, Türkiye ve Azerbaycan şehit ailelerinin bir araya getirilmesi, “Gazilik” ve “Şehitlik” gibi yüce makamların gençlere anlatılması ve kavratılması, geçmişle bugün arasında bir kültür bağı oluşturulması, Milli kültürün devamlılığının sağlanma ve toplumun değerlerine olan bağlılığını arttırılmasını Azerbaycan Bakü’ de faaliyet gösteren “Regional Hüquqi və İqtisadi Maarifləndirmə İctimai Birliyi Vakfı ile hedeflemekteyiz" dedi.

KIRŞEHİR’DE 19 MAYIS  KUTLAMALARI COŞKULU GEÇTİ KIRŞEHİR’DE 19 MAYIS KUTLAMALARI COŞKULU GEÇTİ

AZERBAYCAN'DA NELER YAPILACAK?

Azerbaycan etkinliği hakkında bilgiler veren Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, "Kırşehir’imizin fahri hemşerisi, Karabağın yılmaz savunucusu rahmetli vekilimiz Ganire Paşayeva’nın kabrinin ziyareti, Azerbaycan Milli Kahramanı İbad Hüseynovu ziyaret, Şamahı’daki Türk Mezarı Anıtı, Bakü’deki Şehitler Hıyabanı, I. ve II. Karabağ Savaş’ında şehit düşen şehitlerimiz ve Kırşehirli şehitlerin kabir ziyaretleri, Kahramanlık Gecesi, Baküvi Hazretlerinin türbe ziyareti, Şehit ve gazi aileleri ile söyleşi programı gerçekleştirilecektir" ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN ŞEHİT AİLELERİ'NİN TÜRKİYE PROGRAMI

Azerbaycan Şehit Aileleri'nin Türkiye programı hakkında da önemli bilgiler veren Başkan Kılıçaslan, "Türkiye Programı (03-07 Haziran 2024) Azerbaycan’dan gelen şehit aileleri ile yapılacak ziyaret ve faaliyetlerde

Azerbaycan Devletinin kurucusu Mehmed Emin Resulzade’yi ve şehitlerimizi Ankara Cebeci Asri Mezarlığındaki kabri başında anmak, Külliye, Millet Camisi, 15 Temmuz Demokrasi Anıtı ziyaretleri, Anıtkabir ziyaretleri, TBMM ziyaretleri, İçişleri Bakanlığı ziyareti, Kırşehir Şehit aileleri ve il protokolü ziyaretleri, Kırşehir – Nevşehir tarihi ve kültürel yerlerin ziyaretleri, Mevlid Programı, Şehitlik Ziyareti, Boztepe yolunda bulunan şehitlik ormanına Azerbaycan da şehit olan Kırşehirli şehitlerimiz adına mavi ladin çam ağacı dikimi ve Kentpark girişinde bulunana şehitler ağacına şehitlerimizin künyelerinin asılması, Kahramanlık Gecesi Programı...

Dernek olarak şehit ailelerimizin her daim dualarında olma ümidiyle yaptığımız çalışmalar ve projeler, sözde değil özde dernek olduğumuzun; somut birer örneğidir. Şehit ailelerimizin manevi desteği, bizlere her zaman yol gösterici olmuştur. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımıza aynı azimle devam edeceğiz" diye konuştu.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)