Güneydoğu gazimiz son yolculuğuna uğurlandı Güneydoğu gazimiz son yolculuğuna uğurlandı

Kırşehir’de mevsimin yağışsız geçmesi nedeniyle bir çok köyde yaşayan vatandaşlar yağmur duasına çıktı.

Mevsimsel yağışların istenilen oranda olmaması nedeniyle yapılan yağmur dualarında topraktaki mahsul için verim istenildi. Yunus Emre Türbesi altında yapılan yağmur duasında ise imam, mazlum coğrafyalar için de duada bulundu.

Ulupınar Köyü Cami İmam Hatibi Memduh Hoca tarafından yapılan duada, "Yarabbi; göklerde bulunan rahmetini bizlerden esirgeme, peygamber efendimize bizleri komşu kıl. İslam dini üzerine olanlara yardım et. Toprağa düşen ve şehit olanları da Peygamber Efendimize komşu eyle ve İslam coğrafyasına huzur nasip et" denildi.

Kırşehir’in Ulupınar köyü ve Ekizağıl köyünde toplanan köylüler, bereket ve huzur için duada bulunurken yapılan dua sonrası ise imece usulüyle yemek ikramında bulunularak sohbet edildi.

DUA SIRASINDA YAĞAN YAĞMURDA BÜYÜK SEVİNÇ YAŞANDI

Türkiye'nin en önemli tarım illerinden olan Kırşehir'de köylüler ve çiftçiler yağmur duasına çıkıyor. Saraycık Köyü'nde yağmur duası sırasında yağmur başlayınca köylüler sevinç yaşadı.

Kış aylarında kar yağışının olmaması nedeniyle çiftçiler gözlerini, Nisan ve Mayıs aylarındaki yağışlara çevirdi.Ancak beklenen yağışların bir türlü gerçekleşmemesinin ardından Kırşehir'in birçok Köyü'nde çiftçiler yağmur duasına çıkmaya başladı.

Bir çok köyde çiftçiler ve köylüler ellerini semaya açarak yağmur yağması için dualar etmeye devam ediyor. Saraycık Köyü'nde ise köylülerin tam yağmur duası ettiği sırada ise yağan yağmur büyük sevinç yaşattı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)