Kırşehir Orman İşletme İl Müdürü Alper Çimen, Orman Benim Kampanyası” hakkında bilgilendirmeler yaparak düzenlenecek olan programa Kırşehir halkını davet etti.

Orman yangınlarının önlenmesi, olası yangınların da sayılarının ve şiddetinin düşürülmesi noktasında Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü bir kampanya düzenledi.

Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı

Düzenlen kampanya ile orman içi ve bitişiğindeki yol kenarları, tarım arazileri, yerleşim yerleri ile tesislerin bitişiğinde bulunan çalı,  diri örtü temizliği ve alt dal budaması gibi yanıcı maddelerin azaltılması çöplerin temizlenmesi için yoğun katılımlı bir program olması bekleniyor.

Kırşehir Orman İşletme Müdürü Alper Çimen kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemizde orman yangınlarının önlenmesi ve olası yangın sayılarının ve şiddetinin düşürülerek çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi, vatandaşlarımızda orman yangınlarının çıkmasını önleyici bilincin oluşması amacıyla Türkiye'de "Orman Benim Kampanyası" düzenlenecektir. Biz de Kırşehir ilimizde 03.05.2024 Cuma günü Kındam TOKİ mevkiinde saat 10:00'da tüm Kırşehir halkımızın katılımıyla programı icra edeceğiz.

“Kampanyada orman içi ve bitişiğindeki yol kenarları, tarım arazileri, yerleşim yerleri ile tesislerin bitişiğinde bulunan (çalı,  diri örtü temizliği ve alt dal budaması gibi), yanıcı maddelerin azaltılması çöplerin temizlenmesi neticesinde orman yangınlarına karşı olumsuz etkilerinin azaltılması amaçlanmaktadır. Yapılacak çalışmalar ile ormanlarımız, yerleşim yerleri ve tarım alanları yangınlara karşı daha dayanıklı hale getirilecektir.

“Her ilde valilerimiz, kamu kurum ve kuruluşları, öğrenciler, orman köylüleri, çevre ve ormancılık ile ilgili sivil toplum kuruluşları, arıcılık-hayvancılık-tarımsal meslek birlikleri ve vatandaşlarımızın katılımı ile program gerçekleştirilecektir.

“İlimizde 03.05.2024 Cuma günü saat 10:00'da Kındam TOKİ Konutları önünde başlayacak olan programımıza tüm Kırşehir halkımızı davet ediyor ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)