Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye genelinde hastalarının büyük sıkıntılar çektiği Çölyak Hastalarına özel glutensiz ekmek üreteceklerini duyurmasının ardından belediye bünyesinde hastaların listeleri oluşturulmaya başlanmıştı.

Türkiye genelinde görülme sıklığı yüzde 1 ile binde 3 arasında değişmekte olan 250 bin ile 750 bin arasında çölyak hastası bulunan ülkemizde 25 bin ile 75 bin arasında da tanı almış hasta beklerken Kırşehir Belediyesi bu duruma kayıtsız kalmadı ve bu hastalar için özel ekmek üretimi ve dağıtımı kararı aldı.

Kırşehir'de de Çölyak Hastalığı konusunda da özellikle hastaların kullandığı glütensiz ekmek konusunda büyük sıkıntılar çeken vatandaşların yardımına Kırşehir Belediyesi yetişti.

Glütensiz Ekmek, glütensiz kek ya da glüten içermeyen yiyecekleri tüketmek zorunda kalan çölyak hastalarına Kırşehir Belediyesi, glutensiz ekmek üretiminin belediye tarafından üretileceğini duyurması vatandaşlardan tam not alırken şimdi de dağıtımına başlandı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra 2. döneme de hızla başlayan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, hastalarının büyük sıkıntılar çektiğinin farkında olduklarını dile getirerek belediye olarak bunun üretiminin yapılacağını, hastalara ulaşarak şehir genelinde ki hasta sayısının tespit edilebilmesi için de başvuru yapmaları gerektiğini söylemişti.

Konuyla ilgili kolları sıvayan Kırşehir Belediyesi ekipleri glütensiz ekmek üreterek dağıtımına başladı. Ekmeğe ulaşan vatandaşlar ise, "Kırşehir Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu'na çok teşekkür ederiz. Gerçekten glütensiz ekmek bulmak çok zor oluyordu. Artık belediyemiz sayesinde isimlerimizi yazdırmamızın ardından ulaşmamız daha kolay oldu.  Allah razı olsun" ifadelerini kullandılar.

Bayramda girişler ücretsiz! Bayramda girişler ücretsiz!

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker