Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. 20 Mayıs adli kura töreninde kura ile atamaları gerçekleştirilen hakim ve savcılar için isim listesi yayınlandı.

Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi

Resmi Gazete'de yer alan atama kararıyla birlikte adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayları ile idari yargı hakim adaylarının Hakimler ve Savcılar Kurulunca 20 Mayıs tarihinde yapılan ad çekme sonucuna göre ve 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunun 13'üncü maddesi gereğince atamaları gerçekleştirildi. Adli yargıda 973 hakim ve cumhuriyet savcısı adayı, idari yargıda ise 71 hakim adayı olmak üzere toplamda bin 44 adayın ataması gerçekleştirildi.

Yapılan atamalarla birlikte yayınlanan listede Gizem Keleş Salmanlı Kırşehir Hakimi olurken, Mücahit Yavuz ise Mucur Hakimi oldu.

1044 HAKİM VE SAVCI ATAMA LİSTELERİ

Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından mesleğe kabul edilen Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hâkimlerinin, kura töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 20.05.2024 tarihinde gerçekleştirilmiş olup ekte belirtilen mahallere atamaları yapılmıştır.

Gerçekleştirilen törende Gizem Keleş Salmanlı Kırşehir Hakimliğine ataması yapılırken, Mücahit Yavuz ise Mucur Hakimliğine atandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker