Anadolu’nun Örnek Projesi KIR-KÖY’de

 

KIRŞEHİR’DE BİNLERCE ÇOCUK GÖKYÜZÜNE UÇURTMA SALDI

Başkan Büyükkılıç, Bünyan'da yapımı tamamlanan kadın kooperatifi binasını inceledi Başkan Büyükkılıç, Bünyan'da yapımı tamamlanan kadın kooperatifi binasını inceledi

 

Başkan Ekicioğlu: “Çocuklarımız eğlenecek, gülecek, çimlere basacak”

 

Kırşehir Belediyesi tarafından 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 11.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği’ne Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte, Kırşehir Milletvekili, Metin İlhan, milletvekili adayı Baran Genç, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin il başkanları ve çok sayıda Kırşehirli hemşehrimiz katıldı.

Binlerce Kırşehirli hemşehrimiz ve çocuklar tarafından doldurulan KIR-KÖY Kampüs alanında Kırşehir Belediyesi tarafından da çocuklara ücretsiz uçurtma dağıtımı yapıldı. Başkan Selahattin Ekicioğlu, Uçurtma Şenliği alanında yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“Sevgili çocuklar, sevgili anne ve babalar, değerli hemşehrilerim, Kırşehir Belediyesi Uçurtma Şenliği’ne hepiniz hoş geldiniz. Kırşehir Belediyesi olarak bugün burada, yaklaşık 70 Bin metre karelik bir alanda, hem dezavantajlı grupların üretim yapacakları ve eğitim alacakları bir yer; hem de mesire ve piknik alanı olarak projelendirdiğimiz Kır-Köy Kampüs alanında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kırşehir’de Dezavantajlı Gruplara ‘Umut’ Doğuyor” Projesi ile tamamladığımız Kır-Köy Kampüsümüz ve hemen yanımızda bulunan Mesire ve Piknik alanımız da siz değerli hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Anadolu’da örnek bir proje olarak hazırladığımız Kır-Köy, daha önceden Kırşehir’in 60 yıllık çöp depolama merkeziydi. Kırşehir Belediyesi olarak burayı rehabilite ettik ve Kır-Köy Kampüsü adı altında bir proje geliştirdik. Halkımızın kullanımına sunduğumuz Kır-Köy’de havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlarımız burayı ve piknik alanlarını daha rahat bir şekilde kullanabilecekler. Böylesine önemli ve güzel bir projede emeği bulunan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kır-Köy kampüs alanımız bölgemizde gerçekten tek ve örnek projelerden birisi. Projenin hayatiyet kazanmasında Kalkınma Ajansı’ndan da destek gördük, onlara da teşekkür ediyorum. Kırşehir’deki yeşil alan konusunda ana hedefimiz; biz 7 metrekareden aldık ve 10 metre kareye çıkaracağız. Bu konuda da belirli bir mesafe kat ettik. Şu anda 8 metre karenin üzerine çıktık yeşil alan olarak. Diğer park projelerimiz hayata geçtikten sonra Kırşehir’de kişi başına 10 metre kareyi yakalayacağız. Bildiğiniz üzere Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanında, Gölhisar’da bir yoğunluk oluyordu. Gölhisar Mahallesindeki vatandaştan gelen talepleri de değerlendirdik, onlar orada mangal ve piknik alanı istemiyordu, biz bu konuda beklentisi olan hemşehrilerimizi de düşünerek bu beklentiyi yeni piknik alanımıza taşıdık. Kırşehir’e hayırlı uğurlu olsun. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz Uçurtma Şenliğine katılan tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Kırşehir'de değer katan projelerimizi gerçekleştirmeye ve hemşehrilerimiz için bu tür sosyal ve kültürel etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz.''

Kırşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen uçurtma şenliğine büyük ilgi gösterilirken Şenliğe katılan vatandaşların da böylesi bir alanı Kırşehir’e kazandırdığı ve Uçurtma Şenliği için Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür ettiler. (HABER MERKEZİ)