Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl AFAD Müdürlüğü’nceCacabey Meydanında Afet Yönetimi etkinliği düzenleniyor.

Deprem simülasyon tırında Çök-Kapan-Tutun Uygulamaları, arama kurtarma araç-gereçleri, resim sergisi ile farkındalık stantlarının yer aldığı Afet Yönetimi programı Cacabey Meydanında 3 gün sürecek.

Kırşehir Afet Yönetimi etkinliğini başlatmak üzere meydana gelen ve burada bir konuşma yapan Vali H. Mete Buhara, “Bildiğiniz üzere, yakın zaman önce asrın felaketi olarak nitelendirilen depremleri yaşadık. Afetler, ülkemizin bir gerçeği. Dolayısıyla, toplumun her kesimi afet anında ve sonrasında neler yapacağını bilmeli, her an afet olabileceği gerçeğini unutmamalıdır. Afetlere her an hazırlıklı olmalıyız. AFAD Başkanlığımızca da İlimizde anlamlı bir etkinlik düzenlenmekte. Deprem simülasyon tırında öğrencilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımız deprem gerçeğini deneyimliyor. Yine meydanda sergilenen arama kurtarma anında kullanılan araç-gereçleri de tecrübe etmekte fayda var. Çocuk, genç, yetişkin tüm vatandaşlarımızı toplamda 3 gün sürecek olan bu etkinliğe mutlaka bekliyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyor, afetsiz günler diliyorum.” dedi.

Vali H. Mete Buhara, konuşmasının ardından AFAD Eğitmeninin Afet Farkındalık Eğitimi verildi. İl AFAD Müdürü Ömer Bozkurt’un da kısa bilgilendirme konuşmasının ardından stantlar gezildi. (HABER MERKEZİ)

Başkan Yılmaz, taziye mesajı yayınladı Başkan Yılmaz, taziye mesajı yayınladı