Tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak olan yağışlı hava Kırşehir'de de 2 gün boyunca görülmesi bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son hava raporuna göre yurdun büyük bölümünde hafta sonu yağışlı hava etkili olacak ve sıcaklıklar mevsim normallerine düşecek. Kırşehir'de bugün akşam saatlerinde başlayacak olan yağmur, Pazar günü de gün boyu etkili olması bekleniyor.
8 İLE SARI KODLU UYARI
Kuvvetli yağış beklenen Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Konya, Kütahya ve Uşak için sarı uyarıda bulunuldu. Vatandaşlar ani, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.
Hafta sonu kavurucu sıcaklar yerini yağışlı havaya bırakıyor. Yarın kuvvetli yağış beklenen 8 il için "sarı" kodlu uyarıda bulunuldu. Yağışlar nedeniyle vatandaşlar ani, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı. Hava sıcaklıkları ise yarından itibaren mevsim normallerine düşecek. Kırşehir'de de bu akşam 20.00 sıralarında etkisini artırması beklenen yağışlı hava, Pazar günü de gün boyu etkili olacağı öğrenildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Demirli Köyü'nde yangın alarmı! Demirli Köyü'nde yangın alarmı!

Editör: Fahrettin Toker