Erkılınç: Yanlış yollara tevessül  edenler kendilerini kandırıyor Erkılınç: Yanlış yollara tevessül edenler kendilerini kandırıyor

Kırşehir İl Koordinasyon Kurulu 2023 Yılı 4. Toplantısı Vali H. Mete Buhara başkanlığında yapıldı.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali H. Mete Buhara, İl Yatırım Takip Sistemi yatırım izleme raporlarına göre ilimizde 2023 yılı Eylül ayı sonu itibariyle yatırımcı kuruluşlarca 148 projenin uygulanmak üzere programlarda yer aldığını söyledi.

İlimizde yürütülmekte olan projelerin toplam tutarının 12,2 milyar TL olduğunu belirten Vali H. Mete Buhara, “Programda yer alan 148 projeden 22 tanesi tamamlanmış, 91 proje de devam etmektedir. Bugünkü toplantımızda yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeleriyle ilgili bilgi alarak kurumlar arası koordinasyon ve iş birliği yapılacaktır. Toplantının ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile devam etti. (HABER MERKEZİ)