Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası bir açıklama yaparak üyelerini “Fiyat Etiketi Yönetmeliği” konusunda bir kez daha uyardı.

Lokanta, restoran ve kafelerde fiyat listelerinin görünür olacağını belirten Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz, Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği’nin Resmi Gazete'de yayımlandığını ve 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girdiğine dikkat çekti.

BAŞKAN EKİCİOĞLU HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR BAŞKAN EKİCİOĞLU HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Konaklama, lokanta, pastane, cafe gibi faaliyetlerde bulunan üyelerinin ilgili yönetmeliğe uygun davranmaları gerektiğine dikkat çeken Başkan Mustafa Yılmaz, “Sayın Üyemiz, Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında “Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu iş yerinde, ayrıca lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işyerlerinde ise işyerinin giriş kapısının önüne, ödeme noktasına ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur.’ hükmü eklenmiştir. Bu nedenle, cafe, restoran ve lokanta sahibi üyelerimizin kapı girişi ve ödeme noktalarına asgari 50 * 80 cm ve masa üzerine 20 * 40 cm okunabilir fiyat listesi koymaları gerekmektedir. Değerli üyelerimiz, cezai duruma düşmemek adına kurallara uymanız önemle rica olunur” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)