Vali H. Mete Buhara, okula gelemeyip evde eğitim alan 11 yaşındaki Murat Dağdeviren’e karnesini İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen ile birlikte evinde verdi.

Öğrencitarafından Bağbaşı Mahallesindeki evinde kapıda karşılanan Valimiz, “Bütün öğrencilerimizin karne heyecanı yaşadığı bu özel günde İlimizde evde eğitim alan 28 öğrencimizden birisi olan yavrumuz Murat’a karnesini bizatihi teslim etmek istedik. Evde 4 branştan haftalık 16 saat ders alan öğrencimiz derslerine gayet iyi çalışmış, başarılı olmak için gayret göstermiş. Karnesi çok iyi, kendisi takdir belgesi almaya hak kazanmış. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Evladımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyorum.” dedi.

Vali, karne ile birlikte öğrencimize çok sevdiği ve taraftarı olduğu Galatasaray formasını da hediye etti.

Murat ise Vali Buhara’ya Galatasaraylı futbolcu MauroIcardi ile tanışmak isteğini belirtti. Öğrencimizin bu talebine ilişkin Valimiz, Murat kardeşimizi Icardi ile tanıştırma sözü verdi.

Nestle'nin satışları 2023'te geriledi Nestle'nin satışları 2023'te geriledi

Öğrenci Murat Dağdeviren de konuşmasında, “Evime gelerek karnemi veren Valimize çok teşekkür ediyorum. Kendisi beni çok mutlu etti ve sevindirdi. Bu heyecanlı günde yaşadıklarım benim için çok özel ve anlamlı oldu. Bugünü asla unutmayacağım. Sayın Valimize ve öğretmenlerime bana bu mutlu günü yaşattıkları için bir kere daha teşekkür ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)