Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, TSO üyelerini genel kurula davet etti

 

KIRŞEHİR TSO’DA SEÇİM HEYECANI

 

“KIRŞEHİR'DE BANKALARDA BULUNAN MEVDUAT İLE 1000 FABRİKA YAPILABİLİR” “KIRŞEHİR'DE BANKALARDA BULUNAN MEVDUAT İLE 1000 FABRİKA YAPILABİLİR”

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın genel kurulu yarın oda binasında gerçekleştirilecek.

Ticaret ve Sanayi Odası binasında gerçekleşecek olan genel kurulda, 1453 üye oy kullanacak. Mustafa Yılmaz ile Ahmet Sarı’ya ait iki liste yarışacak.

Meclis Üyelerinin seçiminin yapılacağı genel kurulla ilgili açıklama yapan TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Yılmaz, genel kurulda aday olan tüm sektör temsilcilerine başarılar dileyerek, "Genel Kurulumuz, 19 Kasım Cumartesi günü bizim dönemimizde satın alınan ve modern bir şekilde yapılarak üyelerimizin hizmetine sunulan ek binamızda yapılacak. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah değerli üyelerimizin de katılımı ile odamızın meclis üyelerini seçeceğiz. Birlik ve beraberlik en önemli hedefimiz. Aday olan tüm isimler arkadaşlarımız, dostlarımız. En önemlisi de odamızın kıymetli üyeleri. İnşallah Ahi kardeşliğine, birliğine yakışır bir şekilde seçimleri tamamlayıp hemşerilerimizin huzuruna çıkacağız. Genel kurulumuz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüten, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile herkesin sevgi ve saygısını kazanan Mustafa Yılmaz, 4 yıllık görev süresi içinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini de açıkladı.

Ekibiyle birlikte göreve gelirken verdikleri bütün vaatleri yerine getirmenin gönül rahatlığı içinde olduklarını, Kırşehir’in sanayi ve ticaret alanında layık olduğu yere gelmesi için üzerine düşün bütün görevleri yapmaya çalıştığını belirten ve “Kırşehir'in Sanayi ve Ticaretinin gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz'' diyen Başkan Mustafa Yılmaz, açıklamasında şunları söyledi:

“İl dışından gelen üyelerimizin de seçim günü mağdur olmamaları için personelimiz hazır bulunacak. Yetki belgesinin sadece yetkiliye veriyoruz. Yetki belgesini bir başkası ile almak isteyenlere izin vermiyoruz. Bu konuda biz hassas davranıyoruz, üyelerimiz de hassas davranırsa mutlu oluruz. Yarın saat 9.00’da başlayacak olan genel kurulumuz, saat 17:00 itibariyle son bulacak. İki gurup için de hayırlı olsun. Ahi şehrimizin yetiştirdiği ve hepsi birbirinden kıymetli arkadaşlarımızın, dostlarımızın yarışacağı seçim, şehrimize hayırlı olacak inşallah. Yaklaşık 7-8 aydın seçim çalışmaları hız kazandı. Aday arkadaşlarımız kırmadan dökmeden seçim çalışmasını, kulis faaliyetini sürdürdü. Seçimler üyelerimizin kaynaşmasına, guruplar oluştuktan sonra dostlukların pekişmesine vesile oldu. Bunun kadar güzel bir durum olamaz zaten. Her iki gurubun adayları bir araya geliyor, kulis yapıyor, istişare yapıyor, ekip birlikteliğini ve arkadaşlığını pekiştiriyor... Gruptaki arkadaşlarımız rakip olmalarına rağmen birbirleri ile dahi istişare yapıp, bazın iddialaşıyorlar bazen şakalaşıp aslında şehrimizin kardeşliğe, birliğe ne kadar önem verdiğini gösteriyorlar. Seçimlerin ayrıştırmaya değil, birlikte olmaya, yol arkadaşı olunmasına vesile olan bir süreç olduğunu gösteriyorlar. Ben, buradan tüm adaylara ve guruplara bu süreci sağduyu ile yürüttükleri için çok teşekkür ediyor, hepsiyle gurur duyduğumu bildirmek istiyorum. Seçimlerimiz de inşallah aynı sağduyu ve kardeşlik içinde gerçekleşecek. Tüm üyelerimizi ve Kırşehir halkını genel kurulumuza bekliyoruz. Tekrar hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın yarın yapılacak seçimlerinde 12 grupta 28 Meclis üyesi belirlenecek ve seçimlerde seçme ve seçilme hakkına haiz 1453 üye oy kullanacak.  Seçilecek 28 kişi 26 Kasım Cumartesi günü yine Seçim Kurulu gözetiminde 7 kişilik yönetim kurulu asıl, 7 kişilik yedek yönetim kurulu üyesini seçecek. Seçilecek Başkan’ın yanında bir de üst kurul delegesi ile 6 disiplin kurulu asıl, 6 disiplin kurulu yedek üyesi belirlenecek. (HABER: BEYHAN BALLI)