Kırşehir Kent Konseyi ve Kırşehir Belediyesi işbirliği ile hazırlanan Kadın Meclisi Korosu Konseri yarın Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 20:00’de gerçekleştirilecek.

Kırşehir'de çölyak hastalarına özel ekmek dağıtımına başlandı Kırşehir'de çölyak hastalarına özel ekmek dağıtımına başlandı

Koro Şefliğini Yeliz Baş’ın yapacağı, “Annelere Türküler” temalı Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu Konserine davette bulunan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Hayatı bizler için anlamlı kılan Annelerimiz, her şeyin en güzelini hak etmektedirler. Bildiğiniz üzere 12 Mayıs Pazar günü de Anneler Günü’nü kutlayacağız. Ama unutulmamalıdır ki Annelerimizi bir tek günle anmak yerine onlara olan sevgi ve saygımızı da her gün göstermeliyiz. Bu düşünceden hareketle böylesine anlamlı bir programda bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşayacağız.Biz Kırşehir Belediyesi olarak, kültür sanat alanında yapmış olduğumuz faaliyetlerle çağdaş bir kentin belleğinde ve kültür dokusunda olumlu gelişmelerin yaşanmasına katkı sunmaya devam ediyoruz. Yapılan çalışmaların ve programların içerisinde kadınların yer alması ve kadın emeğinin bulunması ise o işleri daha da anlamlı kılıyor.Müziğin Başkenti Kırşehir’de, Kırşehir Belediyesi olarak ilimizin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dahil olmasıyla birlikte, üzerlerimize düşen sorumluluk bilinciyle bu tür programlara sizlerden de destek alarak katkı sunmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Böylesine anlamlı bir günde, geceye renk katacakları için Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu katılımcılarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, tüm Annelerimizin Anneler Günü’nü şimdiden kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)