Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde şehitler için Mevlit okutarak şehit ailelerine yemek verildi. Hayırsever işadamı Şükrü Aslan’ın desteğiyle verilen yemek sonrası Kuranı Kerim tilaveti yapılarak dua okundu.

Gerçekleşen mevlit programına AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, Cumhur İttifakı'nın Kırşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan ve şehit aileleri katıldı.

“28 Şubat Dar­be­si in­san­lık ta­ri­hi­ne kara bir leke ola­rak geç­miş­tir” “28 Şubat Dar­be­si in­san­lık ta­ri­hi­ne kara bir leke ola­rak geç­miş­tir”

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan yaptığı açıklamada; şunları ifade etti:

"Bugün huzur ve güven içerisinde yaşama imkânına sahip olduğumuz güzel ülkemizi kanları ile yoğurarak bizlere bırakan şehitlerimizin fedakârlıklarının hiçbir zaman unutulmaması gerekir.Şehit ve gazilerin sayesinde üzerinde yaşadığımız bu topraklar yurt edinilmiştir. “Bağımsızlığımız ve hürriyetimiz için kendi istikbalinden bir an olsun tereddüt etmeyerek vazgeçen, milleti ve bayrağı için vatanımızın topraklarını kanlarıyla şereflendirmiş olan aziz şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu, ancak gelecek nesillere büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışarak ödeyebiliriz. Şehitlerimizin bizlere bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıyacağız.Her yıl dernek çatısı altında geleneksel olarak düzenlenen mevlidi şerif programını bu yıl yine hayırsever iş adamı Leziz Yemek Şirket sahibi Şükrü Aslan’ın destekleri ile gerçekleştireceğiz.

“Bu vatan için can veren aziz şehitlerimiz Peygamber efendimize komşu olmuş bizlere mukaddes bir görev bırakmıştır. Dernek olarak şehitlerimizin emaneti ailelerini her zaman baş tacı ederek, evlatlarının hatırasını canlı tutmak ve birlik ve beraberliğimizin sürdürülmesi adına sosyal ve kültürel etkinliklerle ailelerimizi yalnız bırakmıyoruz. Şehitlerimizin unutulmaması için ailelerimizle dernek binamızda buluşarak mevlit programları düzenliyoruz. Kırşehirli 195 şehidimizi ve bu toprakları bize vatan kılan, milletin bağrına gömülen tüm şehitlerimizi hayırlarla yad ediyoruz. Kahramanlarımıza dua ediyoruz. Mübarek Cuma günü münasebetiyle ailelerimizin bir arada olmasına vesile olan, bu anlamlı etkinliğe destek olan Ahi Esnafı Şükrü Aslan' a teşekkür ediyoruz.Rabbim tüm şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin. Bizleri şehitlerimizin şefaatine nail kılsın. Edeceğimiz duaları ve mevlidi şerifi rabbim kabul buyursun." (HABER: FAHRETTİN TOKER)