Cacabey Meydanı civarında devam eden çalışmaları yakından takip eden, Başkan Ekicioğlu’na esnaf ve halk büyük sevgi gösterisinde bulunuyor…

 KIRŞEHİR MODERNLEŞİYOR

Borç batağında bir Kırşehir Belediyesi devralan ve 5 yıllık Başkanlık süresi içinde hem borç ödeyip, hem de kalıcı pek çok hizmete imza atan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şimdi de Medrese Mahallesi’ni modern bir hale getirmek için çalışma başlattı.

Kırşehir’in en merkezi yerinde olmasına rağmen yıllardır doğru dürüst Belediye hizmeti alamayan, adeta kaderine terk edilen Cacabey Meydanı arkasında, Medrese Mahallesi’nde, Lale Cami karşısında ve Yağmur Oteli civarında devam eden alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yakından takip eden Başkan Selahattin Ekicioğlu’na esnafın ve halkın büyük sevgisi ve desteği oluyor.

8 ayda 95 bin kişi ziyaret etti 8 ayda 95 bin kişi ziyaret etti

Bölge esnafları Başkan Ekicioğlu yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, “Şehrin ortasında rastgele bir yapılaşma var. Ne doğru dürüst yolu, ne kaldırımı yok. Trafik derseniz büyük sorun. Herkes kaldırımlara araçlarını çekiyor. Başkanımız sizlere güveniyoruz ve buranın da Müftülük Civarı, Terme Caddesi gibi modern bir hale getirileceğinize inanıyoruz. Siz her şeyin en güzelini yaparsınız” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Şehri baştan aşağı modern hale getirmek ve kent kimliği kazandırmakta kararlı olduklarını belirten Başkan Ekicioğlu ise, halkın sevgisine ve güvenine layık olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Cacabey Meydanı arkasında, Medrese Mahallesi, Lale Cami karşısı ile Yağmur Oteli civarında devam eden altyapı ve üst yapı çalışmalarını sık sık kontrol eden Başkan Ekicioğlu, “Kırşehir halkı her şeyin en güzeline layıktır. Görevimizin ilk beş yılında belediyemizin borçlarını ödeyip, gelir ve gider durumunu dengeledikten sonra halkımızın istek ve taleplerini hazırladığımız bir program dahilinde gerçekleştirmeye başladık. Yaptığımız hizmetleri takdir eden hemşehrilerimiz şahsıma ikinci kez bu görevi verdiler. İnşallah ikinci dönemimizde Kırşehir’e her alanda tarih ve kültür şehri Kırşehir’imize yakışır modern bir kent haline getirmekte kararlıyız. Şimdi Cacabey Meydanı arkasında, Medrese Mahallesi, Lale Cami civarı ile Yağmur Oteli civarında çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu bölgelerimiz kaldırımları ile, yeşil alanları ve otoparklarıyla modern bir konuma gelecek” diye konuştu.

Devam eden çalışmaları sık sık kontrol eden ve bölge halkının ve esnafın istek ve taleplerini de dinleyen Başkan Ekicioğlu, “Biz her türlü eleştiri ve önerilere açığız. Biz bütün çalışmalarımızı halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda projelendirip hayata geçiriyoruz. İkinci dönemimizde Kırşehirimizi her alanda modern ve yaşanılır bir kent haline getireceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

 

Muhabir: AYHAN CEYLAN