Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla son yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Kırşehir İl Müftülüğüne atanan Mustafa Tekin, düzenlenen töreninin ardından görevine başladı. 

         Düzenlenen programa İl Müftü Vekili Zeynep Önen ile daire personeli katıldı. İl Müftülüğünde düzenlenen törende bir konuşma yapan İl Müftüsü Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere kendisini Kırşehir İl Müftülüğü görevine layık gören tüm devlet büyüklerine teşekkür etti.

Kırşehir’de araç sayısı  77 bin 303’e yükseldi Kırşehir’de araç sayısı 77 bin 303’e yükseldi

İl Müftüsü Tekin,  Kırşehir’in dini ve manevi hayatına rehberlik etmek için büyük bir özveriyle çalışacaklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Güzel şehrimiz Kırşehir'e hizmet etmek ve vatandaşlarımızın sahih dini bilgiye ulaşmalarına katkıda bulunmak için bu göreve atanmış olmaktan dolayı onur duyuyorum.  Bu şerefli görevin sorumluluğunu birlikte taşıyacağımız tüm din görevlilerimize ve Müftülük personelimize selam ve başarı dileklerimi sunuyorum. Yüce Rabbim nice hayırlı hizmetleri gönül birliğiyle gerçekleştirmeyi bizlere nasip eylesin." dedi.

Ardından  Şehit Ahmet Tozluklu Şehitliği ile Ahi Evran-ı Veli türbesi ziyareti gerçekleştirildi. (HABER MERKEZİ)