İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali Vekili Zikri Şahin başkanlığında yapıldı.

Sahte belge operasyonunda 234 şüpheli yakalandı Sahte belge operasyonunda 234 şüpheli yakalandı

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali V. Zikri Şahin, toplantıda, ilimizde mevcut istihdamın korunması, bunun üzerine ilave istihdam olanaklarının yaratılması ve ilimizde işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken çalışmaların görüşülüp değerlendirileceğini söyledi.

İlimizde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik bu toplantıda alınacak kararların faydalı olacağına inandığını belirten Vali Yardımcısı Şahin, “Düzenli olarak yapmış olduğumuz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 2023 Yılı 4. Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bir önceki toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yürütme kurulumuzca yapılan çalışmalar gözden geçirilecek. Akabinde, kurslarla ilgili denetim raporları ve sonuçları hakkında kurul bilgilendirilecek. Tarımsal alandaki gelişmeler ile ilgili kurula bilgi sunulacak. Bilindiği gibi işsizlik en önemli sorunlarımızın başında gelmektedir. Ülkemizde işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılmasına yönelik olarak, illerde de yerel istihdam politikasının belirlenmesine yönelik olarak oluşturulan kurullar çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor.” dedi.

Ardından, Kırşehir İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısında sunulmak üzere Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İşgücü Piyasası ve İstatistik Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan 2023 yılı Ocak-Eylül ayları arasına ait olan veriler hakkında Kurula bilgi verildi, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)