Ahi Evran Üniversitesi’nde Sağlık Okuryazarlığı Çalıştayı düzenlendi Ahi Evran Üniversitesi’nde Sağlık Okuryazarlığı Çalıştayı düzenlendi

Erasmus+ Programının yaygınlaştırılmasına destek olmak amacıyla ülkemizin de katılımıyla Avrupa'da her yıl Ekim ayı içerisinde düzenlenen Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinlikleri kapsamında, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere iki oturum halinde Erasmus Bilgilendirme Toplantıları düzenlendi.

11 Ekim 2023 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen toplantıya Üniversitemiz Dış İlişkiler Ofisi personeli Öğr. Gör. Dr. Çiğdem Şahin ve Öğr. Gör. Bülent Demir ile öğrenciler katıldı.

Erasmus+ KA131 ve KA171 Programları hakkında öğrencilere bilgiler veren Öğr. Gör. Dr. Çiğdem Şahin, ilk olarak Erasmus+ Değişim Programını öğrencilere anlatarak değişim programının faydalarına değindi.

Erasmus+ Değişim Programının Üniversitemizle Erasmus ikili anlaşması olan Avrupa ülkeleri ve Ortak ülkelerdeki yükseköğretim kurumlarında öğrencilerin bir ya da iki dönem eğitim öğretim görmesi olduğunu anlatan Şahin, Erasmus+ Değişim Programının öğrencilerin kendilerini ve yabancı dillerini geliştirmelerine, yeni ülkeler görmelerine ve deneyim kazanmalarına fayda sağladığını dile getirdi.

Erasmus+ Değişim Programının faaliyet süreleri, başvuru ve seçim aşaması ve diğer süreçler hakkında öğrencilere bilgiler veren Öğr. Gör. Dr. Çiğdem Şahin, konuşmasının sonunda Öğr. Gör. Bülent Demir ile öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Aynı zamanda Dış İlişkiler Personeli tarafından 12 Ekim 2023 tarihinde Erasmus Günleri kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde Erasmus Günleri temalı bir stand kuruldu.

Kurulan stantta  Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Yusuf İslam Sürücü ile ofis personeli Öğr. Gör. Dr. Çiğdem Şahin ve Öğr. Gör. Bülent Demir tarafından Erasmus Programının yaygınlaştırılması, tanıtılması ve görünürlüğüne ilişkin tanıtım faaliyeti yürütüldü. (HABER MERKEZİ)