YKS’YE SAYILI GÜNLER KALA, UZMANINDAN TAVSİYELER YKS’YE SAYILI GÜNLER KALA, UZMANINDAN TAVSİYELER

      

2017 yılında yapımına başlanan ve 2019 yerel seçimlerinin ardından yapımı durdurulan, ardından “Hükümet Konağına ihtiyaç yok!” gerekçesiyle yurda dönüştürüldükten sonra Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu tarafından yapımı durdurularak mühürlenen, Kırşehir halkının yoğun tepkilerinin ardından AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın çabaları ile yeniden Hükümet Konağı olmasına karar verilen inşaatta bazı kolonların yıkımına başlandı.

2017 yılında Hükümet Konağı olarak inşaatına başlanan, ancak yurda dönüştürülen bina, ruhsatı ''hükümet konağı'' olarak değiştirilmeden tekrar yapılmak istenmiş, ancak Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu buna izin vermeyerek inşaatı mühürlemişti.

AK Parti hükümeti de bu durum karşısında geri adım attı ve ruhsat ''Hükümet Konağı'' olarak değiştirildi ve inşaatın yapımına tekrar başlanmak için plan tadilatına uygun şekilde kolon yıkım işlemlerine başlandı.

Bu duruma Kırşehir halkı “Hükümet Konağı acaba tümden mi yıkılacak?” diyerek tepki gösterirken, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, böyle bir durumun olmadığını, yurt olarak yapımına başlanan binada yapılan bazı kolonların yıkımının yapıldığını bildirdi.

Ankara Caddesi’nde yıllardır adeta çürümeye terkedilen Hükümet Binası inşaatının daha önce yurda dönüştürülmesi nedeniyle zeminde yapılan kolonların yıkımına başlandığını belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Yanlış hesap Bağdat’tan dönermiş. Kırşehir halkını cezalandırmak isteyenler, devletin milyonlarca lirasının heba olmasına neden oldular. Yazık, hem de çok yazık. İnşallah artık hiçbir iktidar böyle yanlış kararlarla fakir fukaranın parasını böyle heba etmez” dedi ve Hükümet Konağı’nın bir an önce tamamlanması dileğinde bulundu. (HABER: AYHAN CEYLAN)