Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, güvenli illeri sıraladı ama Kırşehir bu iller arasında yer almadı.
Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Türkiye'de deprem riski açısından en az riskli illeri açıkladı. Ercan, "Yıkıcı deprem bakımından Türkiye'nin en güvenli önde gelen illeri: Kırklareli, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin , Mardin, Siirt, Batman, Ş.Urfa, Mersin, Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Ankara." ifadelerini kullandı.
Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen iki büyük depremin izleri silinmeye çalışıyor. Bölgede ağır hasarlı binaların yıkımı ve yeni konutların inşası sürerken, akıllara hangi illerin deprem bakımından daha güvenli olduğu geldi. Konuya ilişkin paylaşımı Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan yaptı. Ercan, Kırklareli, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin , Mardin, Siirt, Batman, Ş.Urfa, Mersin, Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir ve Ankara'nın güvenli olduğunu ifade etti.
Böylelikle güvenli 21 il arasında Kırşehir güvenli olarak görülmedi ve güvensiz iller arasında yer aldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER) 

Solunum yolu enfeksiyonu ile karıştırılan Eris varyantı uyarısı Solunum yolu enfeksiyonu ile karıştırılan Eris varyantı uyarısı